Letní příprava bude trvat až do konce června, pak čeká hokejisty měsíční dovolená. První trénink na ledě je naplánován na 31. července. První přípravný zápas pak na 14. srpna.

Příští sezonu čeká fanoušky i hráče opět několik změn. Na trenérském postu zaujme pozici hlavního kouče Petr Zbíral. Jeho asistentem by měl být Petr Haken, bývalý mladoboleslavský hráč, naposledy asistent trenéra tamního áčka. Vladimír Lejsek se bude věnovat pouze mladoboleslavské mládeži.

Také v hráčském kádru se očekává několik změn. Do Nymburka přichází z Vrchlabí Jan Vondrlík. Dalších několik hráčů je v jednání. „Působení ostatních hráčů v dresu Nymburka ještě není definitivní, nerad bych proto další jména prozrazoval,“ řekl prezident klubu Tomáš Netík.

Počítá se také se všemi hráči pocházejícími z Nymburka. „Opět se budeme snažit spolupracovat s pražskou Spartou a Mladou Boleslaví. Ovšem nakolik nám budou tyto kluby ochotny půjčovat hráče, se teprve ukáže,“ prozradil Netík.

Velké změny čekají také samotnou druholigovou soutěž. Dvůr Králové, který si účast vybojoval v kvalifikaci vítězů krajských přeborníků, přepustil 2. ligu do Uničova. Tím pádem je ve 2. lize třináct moravských týmů a Velké Meziříčí se s největší pravděpodobností přesune do skupiny Střed. Prodej ligy je na spadnutí ve Strakonicích. Stále nejasno je o působení Žďáru ve 2. lize. Žďár se potýká s velkými problémy a jeho funkcionáři rozhodli o prodeji 2. ligy. Na veřejnost prosákly informace, že o 2. ligu má zájem Kutná Hora a Rokacany. Problémy mají také ve Velké Bíteši.

Z uskutečněných převodů licencí je zřejmé, že dojde ke změnám ve složení jednotlivých skupin.

Prezident klubu Tomáš Netík se také snaží na srpen připravit pro nymburské fanoušky několik hokejových lahůdek. „Extraligové týmy hrají v rámci přípravy na příští sezonu hokejový pohár. Jednám o tom, že by Sparta Praha mohla nastoupit v pohárovém zápase proti Pardubicím na zimním stadionu v Nymburce.“ V létě se také na nymburském ledě odehraje přípravný zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví. V úvahu přichází ještě přátelský zápas Nymburka s prvoligovým německým týmem.

 

Přípravné zápasy

14. 8. Jablonec - Nbk
16. 8. Roudnice - Nbk
21. 8. Nbk - Jablonec
23. 8. Nbk - Roudnice
28. 8. Kobra Praha - Nbk
30. 8. Nbk - Kolín
6. 9. Kolín - Nbk
7. 9. Nbk - Kobra Praha