O sedmé a osmé místo ve skupině Střed se ve druhé lize hokejistů perou ještě tři celky. Mezi nimi je i Nymburk.

Nymburští hokejisté vyhráli v posledním kole doma nad Sokolovem 6:4 a hodně se tak přiblížili postupu mezi elitní osmičku. K postupu jim stačí i remíza. Naopak situaci si zkomplikovali v Kolíně i Velkém Meziříčí. Kozlové z Kolína prohráli na svém ledě s Roudnicí nad Labem 4:6, Velké Meziříčí podlehlo Litoměřicím. Svěřenci mají tedy všechno ve svých rukách. Pokud dnes vyhrají na ledě Jablonce (hraje se v Jablonci od 18 hodin), nemusí se ohlížet na zápasy konkurentů v boji o postup.

Ovšem Jablonec nebude snadným soustem. Zvlášť proto, že Nymburku se na ledě soupeřů nedaří. „Všechno mají ve své moci hráči. Záležet bude na jejich herní disciplíně,“ je si jistý nymburský trenér Petr Vrabec. Ale v Jablonci jsme určitě schopni sehrát vítězné utkání,“ je přesvědčen kouč Vrabec.
Borci NED Hockey nejsou na ledě protivníků podle trenéra vždy horším týmem, ale jejich problém je disciplína. „Nehrajeme venku tak špatně. Ale často jsme nedisciplinovaní. A pokaždé jsou to jiní hráči,“ řekl před dnešním důležitým zápasem Vrabec.

A co se stane, pokud budou mít všechna tři mužstva shodný počet bodů? Rozhodne minitabulka. A v ní je na tom nejhůře Nymburk. Ten získal ve vzájemných zápasech s Kolínem a Velkým Meziříčím jen tři body. Soupeři Nymburka mají shodně sedm bodů a lepší vzájemnou bilanci má Meziříčí.
Ovšem nymburskému týmu i Velkému Meziříčí by mohl pomoci fakt, že Kolín se v současné době nachází v obrovské krizi a za A – tým nastupují hlavně junioři.

Oldřich Nýč: Chceme na sto procent do play off!

S jasným cílem odjíždí k poslednímu zápasu základní části kapitán Nymburka Oldřich Nýč. „Chceme získat minimálně jeden bod a dostat se do play off,“ má jasno nejproduktivnější hráč týmu. V Jablonci očekává vyrovnaný zápas. „Moc se jim teď nedaří, ale bude to vyrovnané,“ tvrdí hráč Nymburka.

Jablonec už má jistotu 5. místa. Poslední kolo u něj nic nerozhodne. „Je sice pravda, že k minulému zápasu do Kutné Hory jeli s juniorama, musíme ale brát v úvahu to, že tohle bude jejich poslední prověrka před play off. Těžko říct, jak se k tomu postaví,“ řekl Nýč. Pozor si Nymburk musí dát na soupeřův útok. „Jablonec má šikovné útočníky. Naopak obrana bude jeho slabinou. Musíme na ni vyvinout tlak a dát nějaké góly,“ myslí si kapitán Nymburka, který zároveň upozornil na přesilovky. „Ty by mohly rozhodovat,“ řekl.

Nymburk podle něj do play off postoupí. „Jednoznačně. Máme to ve svých rukou a poperem se o něj,“ dodal.