„Šance jsme si vytvořili jen v první třetině. Pak jsme dostali branku a od té chvíle byli domácí agresivnější a nenechali nás kombinovat. Potom už jsme další šance v podstatě neměli,“ hodnotil poslední vystoupení Nymburka jeho trenér Petr Vrabec.

Reputaci si mohou nymburští hráči napravit už dnes, kdy pokračuje nadstavbová část soutěže. V dalším díle hostí Nymburk od 18 hodin celek Jablonce nad Nisou. „Soupeře příliš neznáme. Ale víme, že mají složený tým ze zkušených hráčů a mladých borců. Bude to těžký soupeř, ale budeme se snažit uspět,“ slibuje Vrabec, který bude spoléhat na kolektivní pojetí hry. „Nemůžeme spoléhat na jedince. Musíme hrát soustředěně úplně všichni,“ uvedl nymburský kormidelník.

Jeho tým stále balancuje na hraně play off. Zatím je Nymburk na osmém místě, které zaručuje místo mezi osmi nejlepšími ve vyřazovacích bojích. Ale jen o bod zaostává Velké Meziříčí. Naopak sedmý Kolín má o sedm bodů víc. „Pokud chceme myslet na postup do play off, měli bychom následné dva domácí zápasy vyhrát. Pak totiž jedeme do Děčína a to bude těžké,“ dodal kouč.