Pro Nymburk by to mělo být snadné sousto. „To bych neřekl. Musíme začít stejně jako v Benešově, bude to stejný soupeř, kterého příliš neznáme,“ uvedl před utkáním nymburský trenér Petr Zbíral. „Cílem pro nás jsou samozřejmě tři body. Stejně to bude i v dalších domácích zápasech,“ láká diváky kouč Nymburka.

Utkání s Kutnou Horou je derby, i když Zbíral tomu velkou váhu nepřikládá. „Kutná Hora je sice relativně blízko, ale já bych to jako derby nenazýval. Ovšem k zápasu musíme přistoupit zodpovědně,“ řekl Zbíral, který nebude mít k dispozici hráče, kteří hrají v Nymburce na střídavý start. „Jinak budeme v nejsilnější sestavě,“ dodal šéf nymburské lavičky.

Ve středu se pak Nymburk utká s rivalem z Kolína, kterého by měl posílit brankář Biegl ze Vsetína. Prezident nymburského klubu Tomáš Netík o něčem podobném ani neuvažoval. „Této otázce se musím smát. I kdybychom měly prostředky, do ničeho takového bych nikdy nešel,“ uvedl Netík. „Do Kolína přišel velký sponzor a mají velké plány. Ale takoví hráči jsou maximální cenovou špičkou v této soutěži,“ dodal Netík.

Co čeká Nýč od zápas? Výhru

Tři kanadské body si na své konto připsal v prvním kole druhé hokejové ligy nymburský útočník Oldřich Nýč. Miláček nymburských příznivců pomohl k výhře svého týmu 4:3 v Benešově dvěma brankami a jednou asistencí.

Vraťme se ještě k minulému zápasu. Ten se vám osobně povedl…

Docela to bylo dobré, jsem rád, že jsme takhle sezonu začali. A hned v dalším zápase chceme na tento výsledek navázat. Hlavně proto, aby chodili diváci a aby byli spokojeni a aby se jim náš hokej líbil

Co čekáte od zápasu s Kutnou Horou?

Vítězství. Chceme tím zápasem pozvat diváky na celou sezonu. První zápas se nám povedl, takže bereme jen výhru.

V prvním kole jste si nasadil laťku hodně vysoko. Kolik bodů byste chtěl nastřádat?

Takhle neuvažuju. Jdu zápas od zápasu, podobné cíle si nedávám, protože z minulosti vím, že se to potom nevyplácí. Chceme do play off z co nejvyšší pozice.