Tým, který skončil po základní části druhé ligy skupiny západ na čtvrtém místě, ovšem se ztrátou pouhých šesti bodů na lídra, vyhrál nad Nymburkem 4:3. „Vzhledem k naší situaci a postavení soupeře jsme si před zápasem nedělali velké iluze. Každopádně jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek,“ řekl trenér Nymburka Petr Vrabec. Ten si myslí, že alespoň jeden bod si jeho svěřenci mohli odvést. „Vzhledem k tomu, že je mezi námi a Řisutami takový rozdíl, tak jsme úplně nepropadli. Podle mě jsme ale měli na to, abychom brali bod,“ tvrdí Vrabec.

Po bezbrankové první třetině ve které hosté nevyužili ani dvouminutovou přesilovku pět na tři, prohrávali v té druhé 2:0. Pak sice vyrovnali, nakonec však opět dvakrát inkasovali. Gól Nymburka v poslední minutě už nic neřešil. „Dostali jsme dva góly po individuálních chybách. Pak jsme vyrovnali a měli jsme to udržet. Jenže domácí zase dvakrát v krátkém čase udeřili a my už neměli na vyrovnání moc času,“ řekl Vrabec, který našel zlomový moment v polovině závěrečné části. „Ty dva góly to rozhodli. Domácí si to pak taktickým výkonem pohlídali,“ vysvětlil kouč Nymburka. Jeho tým opět trápila koncovka. „Proměnit šance, nemuseli jsme z Řisut odjíždět s prázdnou,“ dodal.

Jeho tým čeká v neděli na vlastním ledě Děčín, který byl po základní části druhý. „Je to asi ještě silnější soupeř. Když ale zopakujeme podobný výkon, jako proti Benátkám, tak máme šanci uspět,“ vzpoměl si na poslední výhru Nymburka Vrabec. Od té doby jeho svěřenci čtyřikrát v řadě prohráli.