Hokejisté musí ještě jednou k soupeři

Nymburk - Hokejisté Nymburka ve čtvrtém zápase nedokázali vyhrát a série se tak stěhuje zpět do Klášterce. O osudu utkání rozhodl neregulérní gól, který padl po odpískání.

5.3.2008

Hokejisté Nymburka prohráli ve čtvrtém utkání play off v prodloužení 1:2.Foto: DENÍK/Tomáš Koníček

Počtvrté se hokejisté Nymburka postavili v play off druhé ligy celku Klášterce nad Ohří.

Nymburk - Klášterec 1:2 po prodloužení

Nymburk nezačal dobře. Žádný úvodní tlak se nekonal, hráči hráli hodně zakřiknutě. Toho využili hosté a už v 7. minutě šli do vedení. Další šanci hostí pak v oslabení nevyužil Novák. Domácí zahrozili až v závěru třetiny, Turinský mířil jen do vnější sítě.

Do druhé třetiny vstoupil Nymburk aktivněji a ve 26. minutě se radoval z vyrovnání. Martinec našel v brankovišti volný puk a lehce jej usměrnil do sítě. Velkou šanci na zvrat pak domácí promrhali v závěru třetiny, kdy nevyužili téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku.

V závěrečné dvacetiminutovce se obě mužstva soustředila na obranu, do útoku se ani jeden tým nehrnul.

O tom co se stalo v prodloužení, se bude ještě dlouho diskutovat. Ve 2. minutě nastavení vypálil na Jágrovu branku Vrtek. Puk se odrazil od brankové konstrukce a brankáře těsně před čáru, kde zůstal ležet, než jej Jágr zakryl rukou.

Hlavní rozhodčí Hrubý zapískal, přičemž těsně po zapískání dorazil puk zpod Jágrovi ruky za brankovou čáru Babka. Hlavní rozhodčí branku uznal, což vyvolalo obrovské protesty mezi nymburskými hráči a diváky. Rozhodčí musel opustit ledovou plochu za asistence pořadatelů, na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Branky: 26. Martinec (Fišer, Vlach) – 7. Zika (Řezníček), 62. Babka (Vrtek). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 6:8, navíc Panocha, Višňák (oba K) 10 min. os. tr. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 450. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0.

Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Zeman, Sem, Kos, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Dulovec.

Stav série: 2 : 2.

Rozhodující páté utkání série se hraje v sobotu na ledě Klášterce. Zápas bude mít úvodní buly v 17 hodin.

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

KRÁTCE: Komunisté propadli

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z volebního dění v regionu!

Nymburk – Nastříleli přesně o polovinu víc bodů než jejich soupeř. Favorizovaní basketbalisté Nymburka sfoukli v dalším kole Kooperativa NBL mužstvo Olomoucka. A se soupeřem se nemazli, předvedli opravdovou smršť.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.