Počtvrté se hokejisté Nymburka postavili v play off druhé ligy celku Klášterce nad Ohří.

Nymburk - Klášterec 1:2 po prodloužení

Nymburk nezačal dobře. Žádný úvodní tlak se nekonal, hráči hráli hodně zakřiknutě. Toho využili hosté a už v 7. minutě šli do vedení. Další šanci hostí pak v oslabení nevyužil Novák. Domácí zahrozili až v závěru třetiny, Turinský mířil jen do vnější sítě.

Do druhé třetiny vstoupil Nymburk aktivněji a ve 26. minutě se radoval z vyrovnání. Martinec našel v brankovišti volný puk a lehce jej usměrnil do sítě. Velkou šanci na zvrat pak domácí promrhali v závěru třetiny, kdy nevyužili téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku.

V závěrečné dvacetiminutovce se obě mužstva soustředila na obranu, do útoku se ani jeden tým nehrnul.

O tom co se stalo v prodloužení, se bude ještě dlouho diskutovat. Ve 2. minutě nastavení vypálil na Jágrovu branku Vrtek. Puk se odrazil od brankové konstrukce a brankáře těsně před čáru, kde zůstal ležet, než jej Jágr zakryl rukou.

Hlavní rozhodčí Hrubý zapískal, přičemž těsně po zapískání dorazil puk zpod Jágrovi ruky za brankovou čáru Babka. Hlavní rozhodčí branku uznal, což vyvolalo obrovské protesty mezi nymburskými hráči a diváky. Rozhodčí musel opustit ledovou plochu za asistence pořadatelů, na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Branky: 26. Martinec (Fišer, Vlach) – 7. Zika (Řezníček), 62. Babka (Vrtek). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 6:8, navíc Panocha, Višňák (oba K) 10 min. os. tr. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 450. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0.

Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Zeman, Sem, Kos, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Dulovec.

Stav série: 2 : 2.

Rozhodující páté utkání série se hraje v sobotu na ledě Klášterce. Zápas bude mít úvodní buly v 17 hodin.