Nymburk - Klášterec 3:1

Ve třetím zápase play off si Nymburk udržoval po celý zápas převahu a tu ve druhé třetině přetavil i ve vítězství.

Hned od první minuty se dostali domácí do velikého tlaku, který ovšem nedokázali zužitkovat. Hosté ohrozili brankáře Jágra až v závěru třetiny, kdy hráli 114 vteřin ve dvojnásobné přesilovce, ten ale puk za svá záda nepustil.

Domácí hokejisty ubráněné oslabení povzbudilo a krátce po začátku druhé třetiny šli zásluhou Nýče do vedení. Hosté sice v polovině utkání zásluhou Řepíka vyrovnali ovšem za minutu Nymburk opět vedl. Nýč poslal dlouhou přihrávku na Dvořáka, proti které vyrazil Damašek daleko z brány. Dvořák však byl u puku rychleji, hostujícího gólmana si obhodil a pro osamoceného Sirotka už nebylo problém trefit opuštěnou branku. Domácí byli na koni. Za další dvě minuty vymetl Nýč šibenici a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. To v poklidu uhájili i v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté se totiž už na vážnější šanci nezmohli.

Čtvrté utkání série hrané na tři vítězné zápasy se hraje ve středu na nymburském ledě od 18 hodin.

Branky: 22. Nýč (Sirotek), 33. Sirotek (Dvořák, Nýč), 35. Nýč (Sirotek) – 32. Řepík (Babka). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 350. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0.

Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Sem, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec.