HC Jablonec - NED Hockey Nymburk 5:1

První tři minuty měli domácí veliký tlak, pak ale ujel hostující Dvořák, položil si obránce a předložil puk Kadeřábkovi, který nemohl netrefit prázdnou bránu. S domácími gól otřásl a zbytek třetiny patřil Nymburským. Nýč mířil v přesilovce do tyče, od ní odražený poskakující puk netrefil před prázdnou bránou Dvořák. Domácí měli šanci až v závěru třetiny v přesilovce. Bříškovi stačilo jen přehodit Jágrův beton, to se mu podařilo, ale puk záhadným způsobem přesto neskončil v brance.

Druhá třetina už patřila domácím, Nymburk byl pod tlakem. Zásluhou Jágrových zákroků dlouho odolával, ovšem na Bříškovu přesilovkovou dorážku byl už i nymburský fantom krátký. Dvě minuty před koncem druhé části hry mířil jeden z domácích hráčů do tyče, od které se puk odrazil na led a kousek před čárou přejel celé brankoviště. Domácí se dožadovali gólu, ovšem hlavní rozhodčí byl v dobrém postavení, celou situaci přehledně viděl, a tak rezolutně rozpažil.

Hned v úvodu poslední části se domácí dostali po přesné Stehnově ráně z mezikruží poprvé do vedení a to už do konce zápasu jen navyšovali. Třetí gól dal v přesilovce Pacovský, čtvrtý přidal znovu Stehno, který se prosmýkl kolem Topiče a půl minuty před koncem ještě využil nedůrazu nymburských obránců Bříška, který uzavřel účet zápasu.

Branky:13. Bříška (Špak), 41. Měrtl (Stehno, Prachař), 49. Bacovský (Chládek), 54. Stehno (T. Kadeřábek), 60. Bříška (Stehno) -4. J. Kadeřábek (Dvořák). Rozhodčí: Svátek – Daněk, Prokop. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 200. Třetiny: 0:1, 1:0, 4:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:5.

Nymburk: Jágr – Vlach, Kříž, Topič, Šafář, Sem, Švácha – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Turinský, Zelenka – Martinec, Krätzer, Toma – Škaloud, Šimek, Sirotek – Fišer.

JAKUB MARVAN