Nymburk – Kutná Hora 3:2

Soupeř předváděl houževnatou a bojovnou hru a nedal domácím nic zadarmo. Hned od začátku utkání se hosté prezentovali pozornou obranou a domácí se tak jen těžko dostávali do šancí.

Skóre zápasu se tak měnilo až ve druhé dvacetiminutovce. Nymburk dvakrát udeřil v přesilovce a zásluhou Nýče a Krejčíka se dostal do dvoubrankového vedení. Chvíli na to muselo být utkání kvůli bitce fanoušků utkání přerušeno (čtěte na straně 1). V dalších minutách hostující Polák zmařil obrovskou šanci a pak hosté ještě neproměnili dvojnásobnou přesilovku.

Kutnohorští se radovali až na začátku třetí části. Králíček zůstal dvakrát zcela sám před Matouškem a bylo vyrovnáno. Nymburk se však třetím gólem v přesilovce dostal opět do vedení a to už do konce zápasu nepustil. „podali jsme bojovný výkon a jsem rád, že jsme zvládli i závěr zápasu,“ řekl kouč Nymburka Petr Zbíral.

Branky: 21. Nýč (Sirotek, Culka), 25. Krejčík (Šimek), 49. Nýč (Sirotek, Culka) – 43. Králíček (Hemský, Polák), 46. Králíček (Jančařík).

Rozhodčí: Podrazil. Vyloučení: 7:7, navíc Jančařík (KH) 10 min. os. tr. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 350. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:2. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2.

Nymburk: Matoušek – Zeman, Kaulfus, Kos, Krejčík, Dvořák, Bartoníček, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Šimek, Fišer – Dulovec, Turinský, Prachař – Lipták, Hertl, Martinec. Ohlasy trenérů a také video

Trenér Nymburka Petr Zbíral byl se zápasem spokojen: „V zápase jsme podali bojovný výkon. Do třetí třetiny jsme šli z výborné pozice, bohužel po individuálních chybách našich hráčů hosté vyrovnali. V utkání nám šli výborně přesilovky, ve kterých jsme byli hodně nebezpeční a rozhodli jsme v nich celé utkání. Jsem rád, že jsme zvládli i úplný závěr zápasu. Přišlo tam sice zbytečné vyloučení, kterého bychom se měli vyvarovat, ale i to jsme zvládli.“

Trenér Kutné Hory Tomáš Topol byl s výkonem svých svěřenců také spokojen, jen ten třetí gól ho mrzel. „Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Nymburk nás možná trochu podcenil. My jsme podali stejně jako proti Písku bojovný výkon. V Nymburce jsem však alespoň v bod věřil. Bohužel při třetím inkasovaném gólu v naší brance přišla individuální chyba našeho hráče, který nechal před brankou volného Nýče a ten vstřelil vítězný gól.“