Chrudim - Nymburk 9:2

Nymburští hokejisté vstoupili do utkání hodně bojácně a s velkým respektem vůči soupeři. Kupili v obraně jednu chybu za druhou a výsledkem byly tři rychlé branky v jejich síti. Trenéru Vrabcovi tak nezbylo než si už v první třetině vybrat oddechový čas. Ani to však nepomohlo a domácí přidali do přestávky další dva góly. Mezi ně se vešel i úspěšný pokus Dulovce, který zpoza branky odrazem o Hrazdírovy chrániče dostal puk do chrudimské branky.

Ve druhé části hry přidala domácí Chrudim další tři góly do nymburské branky a tak šli domácí podruhé do kabin s pohodlným sedmigólovým náskokem.

Až v závěrečném dějství se hostům podařilo zabrzdit brankostroj domácích. Hned na začátku třetiny sice zkompletoval Stavenský hattrick, ale hosté už si po zbytek zápasu hlídali, aby neodjížděli s potupnou desítkou. Nakonec ještě v závěru obral jednoho z domácích hráčů o puk Nýč a střelou mezi nohy brankáře Hrazdíry uzavřel brankový účet zápasu.

Druhé utkání druhého kola play off se hraje opět v Chrudimi dnes v 18 hodin.

Branky: 3. Klaus (Buchal, Stavenský), 5. Žák (Král), 7. Zadina (Pospíšil), 14. Suchý (Beránek), 20. Stavenský (Fejgl), 24. Valko (Král), 34. Valko (Žák, Král), 38. Stavenský (Buchal), 45. Stavenský (Buchal) – 17. Dulovec (Kos), 58. Nýč. Rozhodčí: Jílek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 610. Třetiny: 5:1, 3:0, 1:1. Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 9:1, 9:2.
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Sem, Zeman, Kos, Vlach, Bartoníček – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Turinský, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec – Hertl.