Benešov – Nymburk 3:1

Nymburk zaspal začátek zápasu, hráči byli myšlenkami snad ještě v autobuse. Domácí se tak po několika chybách v nymburské rozehrávce dostali rychle do vedení. Nejproduktivnější hráč domácích Kaňka našel mezi kruhy Jonáše a ten už na konci 5. minuty prostřelil Vajnera. Až inkasovaný gól hosty trochu probral. Vyrovnali hru a mohli dokonce vyrovnat, jenže Zadina v dobré příležitosti nedokázal u tyčky zpracovat puk a zakončit.

Také ve druhé třetině byla hra vyrovnaná. Dobré šance k navýšení náskoku si připravili ve 28. minutě v přesilovce domácí Bosas a Jonáš, Vajner však jejich šance zlikvidoval. Na druhé straně ujel při další přesilovce domácích Zadina, v samostatném nájezdu proti Maláčovi ale neuspěl. Třetí oslabení v prostřední části se stalo pro hosty osudným. Zeman výborně našel u tyčky neobsazeného Kaňku a ten se štěstím propasíroval puk za Vajnera.

Nymburku se podařilo překonat Maláče a snížit na rozdíl jediné branky až v 50. minutě. Po příhrávce Dvořáka mířil přesně Krejčík. Po vstřeleném gólu narostla hostům křídla a hnali se za vyrovnáním, jejich tlak však ukončil v čase 56:40 rozhodčí Mertl, který za běžný zákrok vyloučil nymburského Kozáka na 2 + 2 minuty. Domácí okamžitě využili přesilovku a bylo rozhodnuto. Půl minuty před koncem ještě vystřelil po odpískání domácí Košatka a to neměl dělat. O hlavu menší Houser jej ztrestal tak, že Košatka zůstal na ledě jen v ribanu. Reportér on-line přenosu přesto označil ve svém příspěvku za vítěze Košatku. „Kdo tam byl tak viděl že vyhrál Housič. Sundal mu helmu, dres i chrániče ramen, tak ať si každý udělá obrázek sám. Podle mě jednoznačně vyhrál Housič,“ řekl po zápase nymburský útočník Klíma. Ten zhodnotil i celé utkání: „Začátek byl z naší strany ospalý, čekali jsme, co udělá soupeř a jenom se na ně koukali. Pak jsme ale začali hrát a nebyli jsme horším mužstvem, akorát jsme neproměnili šance. Závěr zápasu patřil rozhodčímu.“

Branky: 5. Jonáš (Kaňka), 37. Kaňka (Zeman, J. Verbík), 57. Jonáš (Kaňka) – 50. Krejčík (Dvořák). Rozhodčí: Mertl. Vyloučení: 9:8, navíc Turinský, Houser (oba N) a Košatka (B) 10 min. os. tr. Využití: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1.
Nymburk: Vajner – Kozák, Zákoutský, Krejčík, Sem, Houser, Pánek, Cicvárek – Sirotek, Dvořák, Klíma – Kazatel, Turinský, Zadina – Němeček, Vacek, Šimek – Vlach, Kinkor, Tregl.