Žďár n. S. – NED Hockey Nymburk 0:2

Nymburský tým nastoupil do zápasu s dvěma novými posilami. V útoku se představil bývalý extraligista a v poslední době především hráč Chrudimi osmatřicetiletý Marek Zadina, obranu doplnil liberecký odchovanec Petr Ulrych.

Hosté vstoupili do zápasu parádně, když už ve 34. vteřině potrestal Koželuhovu chybu Klíma a poslal tak Nymburk do vedení. Domácí se marně snažili o vyrovnání. V první třetině je brzdila zbytečná vyloučení, v těch zbývajících dvou pak pracovala výborně nymburská obranná hra, do které se zapojovala vždy celá pětice hráčů. Domácí ohrožovali Blažíčka v brance hostí především střelami z dálky a až v poslední části hry si dokázali vypracovat nějaké vyložené šance.

Jenže to už Žďárští prohrávali 0:2, protože ve 27. minutě se prosadil povedeným blafákem Šimek. Domácí v závěru stupňovali svůj tlak, ovšem žďárský odchovanec Blažíček si dokázal se všemi pokusy poradit a připsal si tak na svůj účet první čisté konto v sezoně.

Branky: 1. Klíma, 27. Šimek (Zvolenský, J. Hladík). Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. Diváci: 400. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.
NED Hockey Nymburk: Blažíček – Hataš, Müller, Sem, Zákoutský, Ulrych, Pánek – Dvořák, Zadina, Klíma – Šimek, Zvolenský, J. Hladík – Němeček, Vacek, Hejtmánek.

Jakub Marvan