V posledním kole základní části druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě Pelhřimova a zajistil si tak na poslední chvíli postup do play off. Protože Kolín vyhrál ve Žďáru nad Sázavou, skončil Nymburk nakonec na 8. místě a v prvním kole vyřazovacích bojů se tedy utká s vítězem skupiny Střed, celkem Písku.

Pelhřimov – Nymburk 2:3

Byl to spravedlivý souboj. Los proti sobě svedl dva týmy bojující o play off. Pelhřimovským stačila k postupu remíza po základní hrací době, Nymburk musel vyhrát. V utkání byli nakonec šťastnější hosté, kteří vyhráli těsným náskokem jedné branky a play off si tedy zahrají oni. Pro Pelhřimov sezona končí.

V úvodu zápasu byli aktivnější nymburští borci. Hned ve 2. minutě orazítkoval tyč domácí branky Němeček a o chvilku později jej napodobil Dvořák.

Podobně jako hostům se vedlo i domácím v úvodu druhé části hry. Pelhřimovský Votápek zavezl puk do útočného pásma a mířil do břevna. Až v polovině zápasu se mohli hráči poprvé radovat z branky. A byli to hráči hostí, kteří otevřeli skóre zápasu. Němeček prošel obranou Spartaku, objel branku a svůj průnik zakončil úspěšnou střelou. Vzápětí hráli hosté přesilovku, ovšem ta jim hrubě nevyšla. V oslabení totiž ujel Kubát a střelou pod víko vyrovnal. Za další čtyři minuty šel Nymburk znovu do vedení. Sirotek našel před brankou volného Dvořáka a ten se do prázdné branky nemýlil. Ani tentokrát však Nymburk nebyl ve vedení dlouho. Ještě do přestávky zamířil přesně Mařík a také Micka lovil puk podruhé ze své branky.

V úvodu poslední části hry šel Nymburk do vedení potřetí. Zmatků před Klestilovou brankou využil T. Hladík a potřetí v zápase poslal Nymburk do vedení. Na tuto branku už domácí nestačili do konce zápasu reagovat. V poslední minutě ještě zkusili při vyloučení hostujícího Kozáka power play, ale ani v šesti proti čtyřem neuspěli. Hosté se tak mohli začít radovat z postupu.

Branky: 32. Kubát (Mařík), 39. Mařík (Vrdlovec, Tecl) – 31 Němeček (Dulovec), 36. Dvořák (Sirotek, Vacek), 42. T. Hladík (Šimek). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Nymburk: Micka – Krejčík, Pánek, Sem, Vlach, Kozák, Drak – Dvořák, Sirotek, Vacek – Velechovský, Šimek, T. Hladík – Němeček, Dulovec, Martinec – Šimek, Mareš, Zvolenský.