Ve 24. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě vedoucího Písku. Nymburk tak ani ve třetím vzájemném zápase nedokázal proti Písku bodovat.

Písek – Nymburk 2:0

Písečtí nastupovali do zápasu v pohodě. Vždyť v posledních pěti zápasech nastříleli svým soupeřům 39 branek a připsali si pět vítězství. Jejich vítězná série se tak nezastavila ani proti Nymburku. Nymburk naopak prodloužil svoji sérii porážek na tři a letos poprvé nevstřelil v mistrovském utkání ani jeden gól.

Úvod zápasu poznamenalo několik vyloučení na obou stranách. Prvním gól však nepadl v přesilovce, ale v oslabení. Domácí Šulčík při vlastním oslabení zavezl puk do útočného pásma, přihrál jej Květoňovi a zkušený útočník poslal z mezikruží puk přesně do růžku Rücklovy branky.

Prostřední dvacetiminutovka změnu skóre nepřinesla, i když si hráči na obou stranách několik šancí připravili. Tu největší zmařil nymburský Pánek, který se řítil z trestné lavice sám na Pinkase, při bekhendovém zakončení mu ovšem sjel puk z hokejky. Nymburk pak mohl vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, ovšem tuto výhodu ve vyrovnání nepřetavil.

Krátce po začátku třetí části hry přidali Písečtí druhou branku. Hovora poslal z nulového úhlu puk na branku a Rückl si sám srazil puk za svá záda. V 50. minutě mohl přidat třetí branku domácích Procházka, ovšem jeho střela se jen otřela o pravou tyčku nymburské branky. V posledních minutách zápasu se na ledě trochu přiostřilo a na ledě tak byl k vidění i krátký souboj Procházky a Sema. Na výsledku zápasu se už ale nic nezměnilo.

Branky: 12. Květoň (Šulčík), 42. Hovora (Bláha). Rozhodčí: Mertl. Vyloučení: 11:11, navíc Cicvárek (N), Slavík (P) 10 min. os. tr. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Nymburk: Rückl – Sem, M. Krejčík, Kořínek, Švácha, Drak, Cicvárek, Pánek, Kozák – Vacek, Velechovský, Sirotek, Dvořák, Dulovec, Martinec, Němeček, Mareš, T. Hladík, Hloušek.

JAKUB MARVAN