V generálce na mistrovskou sezonu remizovali druholigoví hokejisté Nymburka s celkem Kutné Hory, který je rovněž účastníkem druhé ligy.

Nymburk – Kutná Hora 2:2

Nymburk začal poslední přípravný zápas podobně jako ten předposlední, totiž inkasovanou brankou v první minutě. V 5. minutě přidali hosté zásluhou přesné trefy Heřmanského druhý gól.

Domácí se probrali z matného výkonu až ve druhé části hry, kdy se jim zásluhou důrazné hry v okolí brankoviště podařilo vstřelit dvě branky. Nejprve se prosadil Toma a vyrovnávací gól přidal po pěkné kombinační souhře Protivný. K dalšímu gólu byli blíž domácí, ovšem rány Vacka a Tomy skončily na tyči. Skóre se tak už do konce zápasu neměnilo.

„Ze začátkem zápasu panuje z mé strany velká nespokojenost. Řekli jsme si, že hrajeme doma, a že na ně vlítneme jako o mistráku. No a v páté minutě jsme prohrávali dva nula. Potom jsme udělali nějaké změny v sestavě a náš výkon byl od druhé třetiny mnohem lepší,“ řekl po utkání rozladěný trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Zlepšila se především práce dozadu, kterou ovšem musím hráčům neustále připomínat,“ uvedl kouč, kterého potěšilo to, že hráči nesložili zbraně. „Jsem rád, že se nám podařilo zvrátit nepříznivý stav, když už jsme prohrávali o dvě branky. Mile mě dnes překvapili Cicvárek s Pánkem. Doufám, že se brzy uzdraví marodi a pak by náš výkon měl být ještě mnohem lepší. Strach z mistrovské sezony určitě nemám,“ řekl po zápase nymburský trenér Bičiště.

Branky: 26. Toma, 37. Protivný (Vacek, Dvořák) – 1. Hemský (Bláha), 5. Heřmanský (Kraučuk). Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0.

Nymburk: Rückl – Vlach, Kříž, Drak, Pánek, Švácha, Kaulfus, Cicvárek – Zvolenský, Protivný, Vacek – Toma, Němeček, Hloušek – Dvořák, Šimek, T. Hladík – Rys.

První mistrovské utkání hraje Nymburk v sobotu doma od 17 hodin s Milevskem.

JAKUB MARVAN