HokejistéJindřichova Hradcebyli posledním soupeřem nymburských borců v základní části soutěže.

Jindřichův Hradec – Nymburk 4:3

Domácí Vajgar začal náporem, ovšem gól se mu podařilo vstřelit až v početní převaze. V 8. minutě našel Cmunt před brankou Skokana, který otevřel skóre. Nymburk se však z inkasované branky rychle otřepal, vyrovnal hru a ve 14. minutě i skóre. Semovu ránu od modré nedokázal domácí brankář Kubeš zkrotit a Toma už si s dorážkou poradil.

Během druhé třetiny hrála mužstva s otevřenou obranou, a tak nebyla o šance na obou stranách nouze. Nymburk se dostal dvakrát do vedení, ale domácí vždy dokázali rychle odpovědět.

Také v poslední části se hrál pohledný hokej se šancemi na obou stranách, ovšem z gólu se nakonec radovali pouze domácí. Už se zdálo, že utkání se bude muset rozhodnout v prodloužení nebo v nájezdech, když Fiedler vystřelil od modré a puk prolétl houštinou střel až za záda nymburského gólmana.

Branky: 8. Skokan (Cmunt, Havran), 30. Chmel (Zykin), 38. Cmunt (Havran), 59. Fiedler (Šulčík) – 14. Toma (Sem), 25. Toma (Dulovec, Sem), 35. Martinec (Krejčík, Švácha). Rozhodčí: Čech. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0.

Nymburk: Jágr – Vošmik, Kaulfus, Sem, Dvořák, Topič, Šafář, Švácha – Vondrlík, Nýč, Sirotek – Flaba, Turinský, Šimek – Velechovský, Martinec, Krejčík – Protivný, Dulovec, Kadeřábek – Toma.

JAKUB MARVAN