V dalším díle druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk nad týmem Klatov.

Nymburk – Klatovy 6:5 po prodloužení

Nymburk začal proti Klatovům podobně jako ve středu proti Jindřichovu Hradci, ovšem tentokrát se hráči domácích v zakončení nemýlili. Na začátku 6. minuty otevřel skóre Šimek, ovšem za 24 vteřin bylo vyrovnáno. Po několika málo sekundách však Nymburk opět vedl. Úspěšnou dorážkou se poprvé v letošní sezoně gólově prosadil Martinec. A o několik okamžiků později lovil Jež puk zpoza svých zad opět. Pak dostal dlouhou přihrávku přes celé hřiště hostující Geltner a svůj nájezd zakončil gólem.

Také ve druhé části si domácí vypracovali více šancí. Jenže Kadeřábek z nájezdu proti Ježovi neuspěl, a tak přišel trest. Domácí odpověděli šancí Zelenky, který ovšem nájezd nedal. Stejný hráč byl úspěšný až o pár minut později, když dorazil Martincovo přikopnutí.

Třetí třetinu začal Nymburk dvouminutovou dvojnásobnou přesilovkou, ovšem zahrál ji tragicky. Naopak hosté vzápětí v klasické přesilovce vyrovnali na 4:4. V čase 57:14 šli dokonce hosté zásluhou Hauera poprvé v zápase do vedení. Domácí v poslední minutě odvolali brankáře a zásluhou Nýče pět vteřin před koncem vyrovnali. V prodloužení pak rozhodl o vítězství Nymburka Toma.

Branky: 6. Šimek (Sem), 6. Martinec (Zelenka, Škaloud), 7. Sem (Vondrlík, Toma), 34. Zelenka (Martinec, Šafář), 60. Nýč (Martinec), 62. Toma (Martinec) – 6. Mainer (Hauer, Dorňák), 13. Geltner (Hauer), 26. Setikovský (Hobl), 45. Hauer (Straka), 58. Setikovský (Hobl, Dvořák). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 3:2, 1:1, 1:2.

Jakub Marvan

Nymburk: Jágr – Vlach, Kříž, Švácha, Šafář, Topič, Sem – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Martinec, Škaloud, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Šimek – Toma.