V šestnáctém kole druhé hokejové ligy prohráli borci Nymburka na ledě v Sokolově.

Sokolov – Nymburk 5:3

Na ledě vůbec nejvzdálenějšího soupeře se Nymburku příliš nedaří a to se potvrdilo i tentokrát. Hosté měli katastrofální vstup do zápasu. Už v 10. vteřině utkání totiž přesně namířil Veverka a Jágr hned po první střele inkasoval. Ve 12. minutě se skóre zápasu měnilo znovu. Domácí Soukup vystřelil a puk po odrazu od tyčky a Jágrových zad putoval podruhé do nymburské branky.

Na začátku druhé části hry se hostům podařilo po nenápadné akci Tomy snížit, ovšem sokolovský Sláma přesnou střelou zápěstím dostal opět domácí do dvoubrankového vedení. Hosté však ještě do přestávky využili přesilovou hru, a tak šli domácí podruhé do kabin jen s jednobrankovým náskokem.
V poslední dvacetiminutovce domácí dvěma góly definitivně rozhodli o vítězství. Nymburští se ještě v závěru zápasu snažili s výsledkem něco udělat, ovšem podařilo se jim jen zásluhou Nýče snížit.

Branky: 1. Veverka (Diblík, Říha), 12. Soukup (Vrba), 32. Sláma, 46. Dobřemysl (Soukup, Sláma), 52. Mudra (Kukla, Dobřemysl) – 26. Toma (Krätzer), 39. Toma (Turinský), 55. Nýč (Sirotek). Rozhodčí: Uřidil – Gerát, Suchánek. Vyloučení: 9:9, navíc Kukla (S) 10 min. os. tr., Turinský (N) 5+dku. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 450. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:1. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Nymburk: Jágr – Kříž, Švácha, Dvořák, Šafář, Kaulfus, Topič, Sem – Krätzer, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Toma, Škaloud, Martinec – Němeček.

Vlasák: Nezachytili jsme začátek

Další porážku utrpěli druholigoví hokejisté Nymburka na ledě Sokolova. Prohráli 3:5. „Bohužel jsme opět nezachytili začátek zápasu,“ litoval po utkání vedoucí nymburského mužstva Jaroslav Vlasák, kterému se pak hokej příliš nezamlouval. „Během zápasu to pak byl boj. Rozhodčí za banální zákroky vylučoval a nebezpečné pouštěl. S hokejem to nemělo příliš společného a to více vyhovovalo domácím,“ řekl Vlasák.