Druhá hokejová liga pokračovala zápasy patnáctého kola. Nymburk se představil na ledě Velkého Meziříčí.

Velké Meziříčí – Nymburk 5:2

Zatímco domácí nastoupili v kompletní sestavě, Nymburk v hodně okleštěné. V prvním i ve druhém útoku museli na levých křídlech nastoupit obránci a na hře Nymburka to bylo hodně vidět.

Hosté se sice dostali do vedení, když si Nýč počkal na vhodný okamžik a bekhendem překonal Řehoře. Ovšem domácí do přestávky skóre otočili. Nejprve vyrovnal po průniku po křídle Prachař, který v úvodu sezony působil v Nymburce, a do vedení poslal domácí ve dvojnásobné přesilovce Konečný.

Úvod druhé části hry Nymburk zaspal a po dvou chybách v obranném pásmu se domácí dostali už do tříbrankového vedení. Pak měl i Nymburk možnost dvojnásobné přesilovky, ovšem ke snížení náskoku ji nevyužil. Když potom v polovině zápasu vstřelil po dorážce Hudcovský pátý gól, bylo rozhodnuto. Hosté stihli v závěru třetiny mířit zásluhou Hertla do tyče.

Na začátku třetí třetiny hosté po dorážce Turinského snížili, ale domácí si už vedení v pohodě pohlídali. Navíc jej mohli ještě navýšit, jenže Jágr už za svá záda žádnou střelu nepustil.

Branky: 18. Prachař (Kaláb), 19. Konečný (Kunstmüller, Bukáček), 22. Nekvasil (Adamec), 24. Sobotka (Krča, Hudcovský), 33. Hudcovský (Krča, Pálka) – 8. Nýč (Hertl), 43. Turinský (Sem). Rozhodčí: Ondřej. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 300. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:1. Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 5:2.

Nymburk: Jágr – Zeman, Kaulfus, Vlach, Kříž, Sem, Kumstát – Dvořák, Nýč, Hertl – Krejčík, Turinský, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec.

Vrabec: Čekal jsem větší herní disciplínu

Poprvé vedl trenér Petr Vrabec nymburské hokejisty v druholigovém zápase. V neděli usedl na lavičku po odvolaném Petru Zbíralovi. Jeho týmu se však nedařilo a prohrál na ledě Velkého Meziříčí 2:5. Pro nymburské hokejisty to byla již pátá porážka za sebou.

Jaký byl zápas z vašeho pohledu?

Čekal jsem od hráčů větší herní disciplínu. Začátek zápasu byl dobrý, hráli jsme ze zajištěné obrany a dobře jsme bránili střední pásmo. Měli jsme i několik šancí, bohužel jen jedna byla proměněná. V závěru první třetiny však přišly chyby. Nejprve ujel hráč po křídle, pak přišly naše dva zbytečné fauly a ve dvojnásobné přesilovce další inkasovaný gól. To byla pro nás velká sprcha. Hned v úvodu druhé třetiny jsme po chybáchv obraně znovu inkasovali a poslední třetina už se jen dohrávala.

Nastoupil jste k týmu v sobotu. Co je třeba změnit?

Je nutné změnit obrannou fázi. Před dnešním zápasem jsme měli pouze jeden společný trénink a je jasné, že po jednom tréninku nemůže být vše stoprocentní. Teď máme týden na to, abychom se připravili na další zápas, abychom si zautomatizovali určité návyky.

Viděl jste nymburský tým před tím, než jsem převzal trenérské žezlo?

Viděl jsem Nymburkv posledních třech domácích zápasech. Je nutné zapracovat na obranné činnosti. Hráčům chybí důraz v osobních soubojích. Soupeři jsou zarputilejší a víc bojují. Musíme také více trénovat přesilové hry. Proti Velkému Meziříčí se nám už podařilo v přesilové hře skórovat. Ale to je málo. Musíme na zlepšení dál pracovat.

Kdo je PETR VRABEC?

Petr Vrabec hrál nejvyšší Československou hokejovou soutěž od sezony 1968/1969. Deset let patřil do základní sestavy Plzně. Po skončení aktivní kariéry zůstal v Plzni nadále a působil zde pět let jako trenér. Potom trénoval jednu sezonu v Sokolově.

V sezoně 1984/1985 vedl reprezentaci Číny. Po návratu z tohoto exotického angažmá působil v Plzni jako vedoucí vrchlového střediska sportu. To bylo po listopadových změnách zrušeno, a tak se znovu vrátil na trenérskou lavičku tentokrát do Vimperka. Po skončení angažmá ve Vimperku působil několik let jako trenér v Itálii, kde koučoval týmy druhé nejvyšší soutěže, a v Německu, kde trénoval týmy hrající Bavorskou ligu. V sezoně 1999/2000 byl koučem Mladé Boleslavi, kde měl podepsanou smlouvu na dva roky. Ovšem poté, co Boleslav nepostoupila do 1. ligy, mu byla smlouva ukončena. Ze dravotních důvodů pak následovala trenérská přestávka.

Až v letošním roce začal působit u mládežnických družstev Nymburka a po odvolání trenéra Petra Zbírala zaujal pozici hlavního trenéra Nymburka.