Nymburk srazila v derby nedisciplinovanost

BENÁTKY NAD JIZEROU -Vosmém kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v Benátkách.

23.10.2007

Nymburský Václav Dvořák (vpravo) zápas kvůli trestu nedohrálFoto: Foto: František Stýblo

Benátky – Nymburk 6:3

Středočeské derby proti sobě svedlo hned dvě bratrské dvojice, když proti sobě nastoupili bratři Tondrové a Kadeřábkové.
Nymburk srazila na zem nedisciplinovanost. Benátky vstřelily čtyři góly ze šestiv přesilovkách.

Hosté v Benátkách dvakrát vedli, když se trefil novic Kadeřábek, jenž přišel právěz Benátek a poprvé v sezoně také Sirotek. První třetinu však vyhrály Benátky.

Nymburk dokázal ve 26. minutě vyrovnat dalším premiérovým gólem Protivného, ale pak už střílely jen Benátky. Nejprve poslal domácí do vedení Stehno a pak ještě přesně zakončil M. Tondr.

V poslední části hry se hokej ze hřiště zcela vytratil. Rozhodčí Hrubý trestal na obou stranách jeden faul za druhým, tři hráče poslal předčasně do kabin. Konečnou podobu skóre zápasu dal tři minuty před koncem Zajíček, jak jinak než v přesilovce.

Branky: 10. Gajda (Zajíček), 17. Nedbal (Skořepa, T. Kadeřábek), 20. Kocman (Nedbal), 28. Stehno, 39. M. Tondr (Nedbal), 57. Zajíček (Stehno, Kocman) – 9. J. Kadeřábek (Dulovec), 17. Sirotek (Culka, Nýč), 26. Protivný (Nýč). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 12:11, navíc Mařík (B) 5+dku+OT, Sirotek, Dvořák (oba N) 5+dku. Využití: 4:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 250. Třetiny: 3:2, 2:1, 1:0. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Nymburk: Matoušek (od 29. Kremina) – Zeman, Protivný, Kos, Krejčík, Dvořák, Kaulfus, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek – Turinský, Šimek, L. Tondr – Dulovec, Hertl, J. Kadeřábek – Lipták, Fišer.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Rožďalovicích byl o volby velký zájem, během prvních 40 minut po otevření volební místnosti dorazilo 70 voličů. Raritou je dřevěná urna, která byla podle jednoho ze zkušenějších členů volební komise vyrobena pro první svobodné volby po roce 1989.  Foto:
148

KRÁTCE: Komunisté propadli

Z basketbalového utkání NBL Nymburk - Olomoucko (124:62)
24

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Ve městech se stály fronty u uren

Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Nečekaně velký zájem voličů ve městech, naopak nízká účast hlasujících v malých obcích. A rozhodování se na poslední chvíli, koho zvolit. To jsou asi nejzajímavější zjištění v rámci prvního dne parlamentních voleb na Nymbursku.

V Opolanech a Sánech se dveře netrhly hned po čtrnácté hodině

Nymbursko – O volby je letos zájem. Alespoň to tak vypadá několik hodin poté, co se otevřely dveře volebních místností v malých obcích. A potvrzují to i členové komisí v daných obcích.