Jak jste spokojen s probíhající sezonou?

Už na startu sezony jsme avizovali, že tento ročník je pro nás „rokem nula“, před sezonou došlo k největším změnám v kádru v celé historii klubu. Uvědomovali jsme si, že chceme zapojit co nejvíce našich hráčů. Bez našich mladých odchovanců si nedokážu představit budoucnost nymburského hokeje. Do sezony jsme vstoupili nečekaně dobře, ale s přibývajícími zápasy se začala projevovat naše nezkušenost a kvalita, která nám zatím schází. To vše vyústilo v náš propad tabulkou až na poslední příčku. Bodové rozdíly však nejsou ještě propastné.

Je pro vás velkou výhodou, že letos žádné mužstvo nesestupuje?

Přiznám se, že nám to pomohlo. Nemusíme teď shánět hráče, abychom soutěž udrželi. Místo toho dostávají šanci právě ti kluci, kteří to celému klubu budou moct v příštích sezonách vracet.

Mužstvu sházejí zkušení hráči, před startem sezony se zranil Turinský, poté skončil Šimek a k tomu ještě musíme přidat zraněného Kříže…

Šimkova výkonnost už nebyla na vysoké úrovni, navíc Martin má i mimohokejové priority. Letos už nebyl příliš vytěžován, a tak se rozhodl skončit. My jsme věděli, že tohle mladé mužstvo musí být doplněno těmi zkušenými, ale bohužel třeba Turinský, který měl být tahounem mužstva, si poranil vazy a sezona pro něj skončila. Pavel Kříž má neustále obnovující se zranění, to vše šlo letos proti nám.

Jak jste spokojen s trenérskou prácí Pavla Bičištěho?

Pavel dělá juniory i áčko a je na něm vidět velká chuť do hokeje. Většinu kluků zná, což je pochopitelně výhodou. On potřebuje získat co nejvíce zkušeností, teď začíná studovat, jeho spojení s Jaroslavem Sirotkem je optimální řešení. Co se týká jeho práce tady, tak s tím já jsem naprosto spokojený. Trénink je velice kvalitní, i hráči, kteří přicházejí odjinud, si to pochvalují.

Vy jste neuvažoval o návratu k trenérskému řemeslu?

Nikdy neříkej nikdy. Neříkám, že mi to neshází, ale zatím mi to moje vytížení neumožňuje. V budoucnu bych se do trénování opět rád zapojil.

Neuvažoval jste o Lukáši Královi, když jste se dozvěděl, že opouští Chrudim? Navíc s vámi i pár dnů trénoval…

Chrudim měla neadekvátní podmínky, které jsme nebyli schopni akceptovat. K tomuto tématu se opět vrátíme před další sezonou. Záležet bude také na Lukášovi, zda nebude chtít hrát vyšší soutěž a na jeho podmínkách. Hráč, jako je Lukáš, by našemu mužstvu ohromně pomohl.

Kvůli divákům jste přehodili víkendové zápasy na sobotu, ale ani toto rozhodnutí zatím nepřináší ovoce…

Nymburk hokejové město nebylo, my jsme sem hokej importovali. Když jsme postoupili do druhé ligy, tak sem chodilo 1500 lidí, což bylo skvělé. Dělali jsme hodně věcí pro fanoušky. Ale jak ta soutěž plynula, hrála se pořád stejná soutěž s podobnými výsledky, tak nám diváci ubývali. Návštěvnost v současné době je k zamyšlení. Velice nás všechny mrzí, že se opět oddálila rekonstrukce stadionu. S tou já spojuji další osud hokeje zde. Hrát hokej bez diváků a bez sponzorů je nepředstavitelné. Přestavba areálu je pro nás prioritou.

Co říkáte na výkony vašeho syna v pražské Spartě?

Tomáš začal sezonu výjimečně, ale pak se zranil a trochu z toho vypadl. Bude záležet, jak se celé Spartě povede závěr sezony. V té následující by Tomáš rád zkusil zahraniční angažmá, v jeho věku je to dobrá volba. Nejpravděpodobnější je Rusko, ale to už moc předbíháme.