Nyní je na řadě play off. V podstatě úplně nová soutěž. „V každém případě nyní nás čeká závěrečná část play off, kde se začíná od nuly, a tak nám tedy nezbývá nic jiného, než uspět i při relativní nevýhodě třetího utkání venku,“ nabádá své podřízené Netík.

Nymburk se utká s týmem Benešova, který skončil na čtvrtém místě. Získal o třináct bodů víc než Nymburk. „Máme soupeře, který je určitě hratelný. Letos jsme s ním obě utkání vyhráli. Utkání určitě bude mít příchuť derby, neboť se jedná o dva středočeské týmy, navíc v dresu Benešova působí řada hráčů, kteří dříve hráli v Nymburce,“ uvedl prezident, který spoléhá na podporu fanoušků. „Rád bych pozval fanoušky, kteří nás v letošní sezoně povzbuzovali, aby nás přišli podpořit i na tato rozhodující utkání. Věřím, že se nám podaří přes Benešov přejít do dalšího kola. První kolo se hraje pouze na dvě utkání, takže to bude jednoznačně velká loterie. Další série, které se hrají už na tři vítězné zápasy, už budou o trošku o něčem jiném. Tam už se nedá mluvit o nějaké náhodě,“ uvědomuje si Netík, který nevidí v soupeři nepřekonatelnou překážku. „Benešov nám jako soupeř vyhovuje především proto, že to nebude velké cestování. Díky tomu věřím, že nás i do Benešova přijede povzbudit co nejvíce diváků. Naším jednoznačným cílem je postoupit do 2. kola. V posledních zápasech základní části jsme měli celkem dobré výsledky a předváděli dobrou hru, takže bychom postupem do dalšího kola vylepšili celkový pohled na sezonu.“

Nymburský kádr disponuje i v závěrečné části sezony širokým kádrem, což může být velká výhoda. „Oproti minulým sezonám máme v závěru široký kádr pětadvaceti hráčů, což při rozlosování soutěže, kdy se celé play off hraje obden, může být rozhodujícím faktorem. Máme v týmu mladé kluky, kteří hru oživili a mají sílu. Soutěž graduje a není se už na co šetřit. Věřím, že uspějeme a sezona nám neskončí během týdne, v tomto směru jsem optimista,“ věří v postup Netík a už pomalu spřádá plány na další kolo. „V případě postupu do 2. kola by nás s největší pravděpodobností čekal Tábor, který je největším favoritem na postup. Na play off se tam čeká návštěva přes dva tisíce diváků, takže je tu i možnost, že by si hráči mohli zahrát před parádní diváckou návštěvou. Poslední dva roky se nám podařilo přejít přes 1. kolo a sezony se tak daly hodnotit jako úspěšné a já doufám, že se nám to povede i letos,“ dodal nymburský prezident.

Základní část 2. hokejové ligy skupiny Západ skončila. Nyní přicházejí na řadu vyřazovacíboje

Do 1. kola play off postoupilo prvních 16 celků. Pro celky na 17. až 20. místě soutěž skončila. Týmy na 17. a 18. místě (Rokycany, Sokolov) se zachránily a týmy na 19. a 20. místě (Kobra Praha, Roudnice) přímo padají do krajských přeborů. Dvojice pro 1. kolo play off jsou následující: 1. Tábor - 16. Kolín, 2. Milevsko - 15. Mělník, 3. Písek - 14. Litoměřice, 4. Benešov - 13. Nymburk, 5. Jindřichův Hradec - 12. Řisuty, 6. Klášterec - 11. Klatovy, 7. Trutnov - 10. Děčín, 8. Jablonec - 9. Česká Lípa. 1. kolo play off se hraje na dva vítězné zápasy. Termíny 1. kola play off: úterý 17. března, čtvrtek 19. března, případné třetí rozhodující utkání v sobotu 21.První a třetí zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Nymburk tedy hraje v úterý od 18 hodin na ledě Benešova, ve čtvrtek od 18 hodin se hraje odveta v Nymburce a případné třetí rozhodující utkání se bude hrát v sobotu od 17hodin opět v Benešově.

Jakub Marvan