Východočeši zajíždějí v sobotu na led Berouna, kde od 17.30 hodin budou coby čtvrtý tým tabulky bojovat o další mistrovské body. A pomáhat jim v tom bude kromě už známého kolínského tria Jiří Kadlec, Jan Kubišta, Petr Morkes také bek Karel Nedbal. „Moc se na to těším. První ligu jsem si ještě nezahrál a přece jen už jsem starší a taková šance už by se nemusela naskytnout. Těším se, že si tam aspoň jeden dva zápasy zahraji,“ svěřil se Kolínskému deníku Karel Nedbal, ikona kolínské obrany nosící číslo 72.

Leckoho ale může napadnout, jak je možné, že když Kolín zápasí s nedostatečným počtem beků, naposledy ve středu proti Trutnovu hrál jen na čtyři obránce (prohra 3:6 poz.red.), pustí ještě dalšího defenzivního hráče a nechá ho hájit barvy jiného týmu. A to ještě před nedělním derby s Kutnou Horou. „Jedná se jen o střídavý start na pár utkání. Karel Nedbal bude Kolínu normálně k dispozici,“ upřesňuje podmínky působení kolínského obránce u Východočechů prezident klubu Ondřej Franc.

Kolínský trenér a manažer v jedné osobě Stanislav Bednář k tomu dodává ještě další podrobnosti. „Hradec Králové nás o Karla poprosil. Mají také velkou marodku, chybí jim zejména hráči zadních řad a je vidět, že obránci jsou základním kamenem hry. Všude jsou potřeba, nejen v Kolíně,“ podotkl Bednář.

Podle jeho slov to pro Kolín ale problém nebude. „Karel první ligu nikdy nehrál a přece jenom první liga je první liga. Chce si to zkusit. Je to pro něj jedinečná příležitost. A navíc hrajeme zápas v neděli, takže normálně naskočí i za nás. On sám tedy musí vědět, jak na tom je, ale já si myslím, že to v klidu zvládne,“ dodal kolínský kormidelník s tím, že pak mají Kozlové vánoční přestávku a zápasy první a druhé ligy určitě kolidovat nebudou.

A jak se na porci víkendových zápasů cítí sám sedmatřicetiletý obránce? „Je pravda, že jsme teď v Kolíně hráli na málo obránců, ve středu dokonce jen na čtyři, a byla to zátěž, ale doufám, že to zvládnu. Odehrát v sobotu utkání za Hradec a v neděli za Kolín. Pokusím se určitě. V neděli už nás snad bude šest beků, tak to bude lepší,“ přemýšlel Karel Nedbal a zároveň tím nastínil, že do kolínských řad by se na nedělní derby měli někteří hráči po nemoci již vrátit.

Tereza Hölzlová