Kouč Nymburka Vrabec litoval, že jeho tým nevyužil mírnou převahu.

„Na základě průběhu zápasu je pro mě konečný výsledek velkým zklamáním. Myslím si, že jsme dnes byli soupeři nejenom rovnocenným soupeřem, ale že jsme místy byli i lepší. Ukázalo se, že liga byla velmi vyrovnaná. O výsledku rozhodují drobné chyby jednotlivců. My jsme dnes měli dvě takové chyby a soupeř je okamžitě potrestal góly. Dnes jsme měli prostě smůlu. Říkám, že štěstí se přikloní k silnějšímu a to štěstí se dnes přiklonilo k hráčům Benešova. V tomto směru tedy asi byli silnější,“ uvedl nymburský trenér Petr Vrabec.

Nymburk byl v prodloužení aktivnější, přesto to byl právě on, kdo inkasoval a ukončil tak letošní druholigovou sezonu.

„Soupeř v prodloužení prakticky neohrozil branku, naopak my jsme měli několik brankových příležitostí. To svědčí o tom, že náš mančaft měl herní kvalitu, ale bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří nás podporovali celou sezonu. Nevím, jestli jich dnes přišlo více než obvykle, ale kravál, který dnes fanoušci vytvořili, se mi zdál větší než obvykle. Chtěl bych také poděkovat všem hráčům, kteří se snažili, jak nejvíc mohli, bohužel na Benešov to nestačilo,“ dodal Vrabec.

Jeho protějšek byl pochopitelně spokojenější.

„Všechno bylo v zápase proti nám, ale nakonec konec dobrý, všechno dobré,“ zářil po postupovém zápase trenér Benešova Josef Kaisr a zhodnotil zápas: „Dvě třetiny byly podobné jako u nás. Měli jsme hrozně šancí, ale málo je proměňovali. Sice jsme vstřelili gól ve dvacáté vteřině, ale poté jsme se trápili a nemohli dát gól. Soupeř vyrovnal v přesilovce, kdy se puk několikrát odrazil a doskákal do brány. Druhý gól jsme dostali opět v přesilovce, kdy hráč ujel po křídle a trefil se od tyče do branky. Třetí branku si dal Malík sám, když jsme hráli přesilovku, tak vyhozený puk dojel u mantinelu a nahrál ho přímo soupeři a ten puk poslal do prázdné brány. Nakonec se všechno ale obrátilo k nám. Velké plus bylo, že se naše první lajna dostala opět do pohody a Kaňka zařídil všechny góly, dva dal a na jeden nahrál. Jinak musím mužstvo pochválit za bojovnost a Malík nás kromě chyby při třetím gólu jinak podržel. Hlavně v prodloužení, kdy nás domácí zmáčkli. Při rozhodujícím gólu nám přálo štěstí, když střela prošla snad přes šest hráčů a brankáři mezi nohama.“