NED Hockey Nymburk – HC Benešov 2:6

V dresu Benešova se představili tři hráči, kteří v minulosti oblékli dnes Nymburka a hned dva z nich rozvlnili síť nymburské branky. Diváci byli svědky utkání velmi dobré úrovně. Benešov potvrdil svoji ofenzivní sílu, ke které navíc přidal i kvalitní obranu a zaslouženě zvítězil. Nymburk dokázal skórovat jen v početní převaze.

V brance Nymburka se opět objevil Blažíček, ovšem tentokrát si svůj výkon asi za rámeček nedá. Nejprve pustil za svá záda lehkou střelu od modré čáry a ani při druhém gólu neměl úplně čisté svědomí. Nymburk snižoval až na konci první části hry, kdy se v perfektně sehrané dvojnásobné přesilovce trefil Klíma.

Po návratu z kabin se domácí snažili o vyrovnání, ale jejich převaha gólem neskončila. Největší šanci zmařil Zadina, který v nájezdu nedokázal překonat brankáře hostí Kieluse.

Krátce na to pak z nenápadné akce opět skórovali hosté, když Kocman usměrnil puk za záda Blažíčka lehkou tečí. Ani ne po dvou odehraných minutách chybovali domácí při rozehrávce v obranném pásmu a benešovští se radovali počtvrté.

Do třetí třetiny poslal trenér Soudský do branky Nymburka Rückla aby dodal týmu nový impulz. V 50. min. se podařilo Nymburku po opět skvěle sehrané přesilovce snížit na 2:4. Jenže krátce na to domácí zcela zbytečně chybovali při střídání a v následné přesilovce hosté definitivně rozhodli. V samém závěru pak ještě Jonáš vyšachoval nymburské hráče a pro osamoceného Kaňku už nebylo problémem přesně zacílit.

Branky: 18. Klíma (Sirotek), 50. Dvořák (Klíma, Hataš) – 7. Jágr (Bosas), 13. Jonáš (Kaňka, Verbík J.), 35. Kocman (Drda), 37. Vacek (Kocman), 53. Jágr, 58. Kaňka (Jonáš). Rozhodčí: Würtherle – Jechoutek, Kotek. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 250. Třetiny: 1:2, 0:2, 1:2. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Nymburk: Blažíček (od 41. Rückl) – Ulrych, Hataš, Tondr, Sem, Zákoutský, Vlach, Houser – Dvořák, Sirotek, Klíma – Liška, Zadina, Kazatel – Zvolenský, Šimek, Martinec – Vacek.