„Už od pátečního tréninku jsem pociťoval velkou nervozitu. Přeci jen to byl můj první zápas v roli trenéra. Nervozita byla na začátku utkání vidět i na hráčích. Opět se projevila naše dobrá hra dopředu, kdy se dvěma brankami prezentovala první lajna. Podařila se nám využít i dvojnásobná přesilová hra, kterou jsme nacvičovali na předzápasovém tréninku. Byl to první zápas, takže vítězství klukům určitě zvedne sebevědomí. Jsem rád, že dnes mohl nastoupit za Nymburk Lukáš Krejčík, který předvedl parádní výkon a byla na něm vidět velká chuť do hry a snaha prosadit se,“ uvedl trenér Nymburka Pavel Bičiště.

„Za dnešní výkon bych chtěl poděkovat všem klukům. Přestože soupeř snížil na rozdíl jedné branky a hrozil vyrovnáním, tak jsme nakonec vstřelili třetí branku a rozhodli o našem vítězství,“ dodal spokojený kouč.

Střelec dvou branek Karel Vacek v loňské sezoně jako junior nastoupil jen ke dvěma zápasům za áčko. Tentokrát hrál poprvé od začátku utkání a hned zaznamenal dvě branky.

„V týmu je nás spousta mladých hráčů, kteří chtějí bojovat o vítězství. Snažili jsme se něco uhrát a to spíše právě tou bojovností, kterou nahrazujeme hokejovou vyspělost, která nám ještě chybí. Myslím si, že bojovnost by mohla být naší zbraní proti všem soupeřům,“ řekl nadějný útočník domácích.

„Milevsko bylo určitě kvalitním týmem, se spoustou zkušených hráčů. Kdyby se nám nepodařilo dát gól na 3:1, tak by to v závěru zápasu bylo hodně těžké. Při mojí první brance výborně zabojoval v rohu Martinec. Volného puku se zmocnil Protivný a nahrál mi, puk jsme si pak ještě jednou vyměnili a bylo to 2:0. Při mém druhém gólu dal parádní přihrávku přes celé hřiště Kříž a Protivný jel sám na branku. Já jsem jel za ním a vyražený puk jsem dorazil k tyči,“ dodal nadějný Vacek.

JAKUB MARVAN