A kde hledat příčiny? „Neúspěch nechci házet pouze na hráče a realizační tým, ale sám na tomto neúspěchu cítím určitý spolu podíl. Před samotným začátkem sezony jsem deklaroval určitá prohlášení, která se ovšem ne úplně naplnila. Iniciativa o spolupráci mezi Spartou Praha a Nymburkem vyšla ze Sparty. Sparta měla koncentrovat hráče do jednoho klubu a Nymburk by tak byl neoficiální farmou. Tato spolupráce byla stvrzena smlouvou, ve které se Sparta zavázala posílat hráče do Nymburka, toto však trvalo pouze na začátku sezony. V závěru, kdy jsem měl zájem posílit náš tým, už Sparta posílala hráče do Berouna a dalších klubů,“ zalitoval Netík.

Na začátku sezony vybouchly v Nymburce dvě přestupové bomby. „Podařilo se mi v úvodu sezony přivézt dva, sice starší, ale velmi kvalitní hráče, kterými jsem chtěl přitáhnout diváky do hlediště. Že se jedná o kvalitní hráče, vidíme nyní. Nedvěd nastupoval v semifinále extraligy, Zelenka bojuje s Táborem o postup do 1. ligy. Ani toto lákadlo ovšem na diváky nezabralo a diváky do hlediště nepřitáhlo. Divácký efekt angažování těchto, myslím si velmi kvalitních hráčů, nebyl žádný. Úbytek diváků je opravdu citelný a já si musím vyhodnotit, jakou cestou se vydat, abych dokázal diváky na zimní stadion vrátit zpět,“ dává si nové cíle prezident klubu.

„Vynakládat obrovské finanční náklady na platy hráčů, prémie a cestovné kvůli 120 platícím divákům, kteří se přijdou podívat na domácí utkání, ztrácí jakýkoliv význam. Musím si vyhodnotit, jestli takovéto finanční úsilí, které je vynakládáno, má vůbec smysl. Letošní sezóna bylo pro nymburský hokej nejdražší sezónou v historii. Osmdesát procent hráčů bylo pod smlouvami, které se také pohybovaly v desítkách tisíc korun,“ vysvětlil Netík.

Prezident však počítá s úsporným režimem. „Během sezony jsme několikrát řešili otázku trenéra, a v závěru sezony byl na místo druhého trenéra dosazen Pavel Bičiště, který měl výbornou sezónu s juniory. Bohužel ani s jeho angažováním už se toho příliš nezachránilo. Hokej však hrají především hráči a řada z nich už neměla výkonnost adekvátní odměňování. Z této dílčí analýzy pro mě vyplívá, že hokej tady začnu dělat trošku jinak. Příští rok bych se možná nebál nazvat rokem nula. Tak jako jsme tu začínali před 15 lety, tak začneme znovu. Poprvé se dočkáme toho, že dostane příležitost množství domácích hráčů, které bych rád doplnil mladými hráči z okolních klubů. Je otázkou, na koho ze starších hráčů vsadí trenéři a koho si nechají v kádru,“ dodal Netík.

JAKUB MARVAN