Brankou 22 vteřin před koncem zápasu přišli Berounští Medvědi o jisté tři body v dalším zápase skupiny o udržení, které se tentoklrát hrálo v Mostě. Nakonec odešli poraženi 3:4 v prodloužení.

Medvědi soupeře během zápasu přehrávali po všech stránkách a výhru měli na dosah. Jenže kolaps je stál v závěru zápasu nejen tři body, ale nakonec byli rádi za bod. Domácí Most totiž v prodloužení a v následné přesilovce rozhodl zápas. „Jsem neskutečně zklamán,“ pronesl po zápase berounský kouč Karel Najman. “Prohrát takový zápas, to se jen tak nevidí. Navíc soupeř se doslova trápil. Vzhledem k tomu, jak zápas probíhal, jsme Mostu doslova dva body darovali,“ řekl Karel Najman.

Podle berounského kouče se stala chyba v útočném pásmu minutu před koncem zápasu. „Místo toho, abychom se snažili zápas u mantinelu na soupeřově půlce dohrát a udržet puk těch pár posledních vteřin, tak chceme ještě něco vymýšlet a dát další gól. Takový zápas se musí dohrát takticky a ne tak naivně, jako se to v Mostě stalo nám. Domácí nám po ztrátě puku ujeli dva na jednoho a vyrovnali,“ kritizoval Najman své svěřence.

Útočník Medvědů Martin Tvrzník se ke kritice trenéra připojil. „Tak tohle se snad může stát zase jenom nám. Nás snad takové závěry zápasů doslova přitahují. Nemůžeme si stěžovat na rozhodčí, že jsme měli sedmnát vyloučených hráčů, ale naštvaní můžeme být jenom sami na sebe,“ poznamenal Tvrzník, autor třetího gólu Medvědů.

Situace ve skupině je stále otevřená. Najednou na jedno sestupové místo jsou tři uchazeči. „Po tomto zápase jsme mohli mít na Most už osm bodů náskok, ale takhle se jede dál. Nezbývá nám, než ve středu doma zase porazit Třebíč,“ ví dobře Martin Tvrzník.

MILOSLAV RŮŽIČKA