Hokejisté Benátek jeli do Hradce Králové, kterému měli co vracet. Vždyť v letošní sezoně dvakrát s ním prohráli. A stalo se. Benátky vyhrály v Hradci 3:0.

„Čekal nás těžký soupeř, který hraje pravidelně na špici tabulky. My jsme měli sérii zápasů, kdy jsme prohráli na nájezdy nebo v prodloužení a potřebovali jsme konečně bodovat za tři body. Že se nám to povede zrovna v Hradci jsme nečekali, o to více nás to těší. Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme neinkasovali a po naší první brance nám narostlo sebevědomí a hráči si začali více věřit. Ustáli jsme i řady oslabení, což bylo klíčové. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Nedvídek a na tom jsme mohli v zápase stavět,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Benátek Luděk Škaloud.

Asistent trenéra Hradce Jiří Slabý hledal slova na hodnocení těžko. „Neměli jsme štěstí. Už na začátku utkání jsme měli více šancí, ale nic jsme nedali. Přitom stačilo mnohdy jen do toho plácnout a bylo to v bráně. Hráče by to nakoplo a zápas by měl jiný průběh. Přitom se nedá řící, že by se hráči nesnažili, ale jak říkám, je to o hlavě,“ řekl po utkání Jiří Slabý.

Další zástupce našeho kraje HC Berounští Medvědi se vydal do Třebíče. I Beroun měl co vracet, doma prohrál 1:2 v prodloužení a v Třebíči 6:2. Navíc před utkání zdobila Medvědy série zápasů bez porážky. Medvědi sice pustili domácí do vedení, ale do přestávky ještě vyrovnali. Pak už ale střílela góly jen Třebíč a Medvědi odjeli poraženi 1:3.

„Věděli jsme, že Beroun vyhrál tři zápasy. Hrál tady před 14 dny a hrál velice dobře, i když výsledek neodpovídal obrazu hry. Měli jsme z toho trochu obavy. Snažili jsme se hráče připravit na tohoto soupeře. V první třetině hra vypadala jak jsme si představovali. Pak přišly naprosto zbytečné fauly. Nakonec se hostům podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině nám nešly nohy, byli jsme pasivnější. Pak jsme se jako mávnutí kouzelného proutku zvedli, dali dva góly a vyhráli,“ řekl kouč Třebíče Kamil Pokorný. Že byl soupeř lepší, přiznal i trenér Medvědů Richard Žemlička. „Mužstvo nehrálo takticky dobře. Špatně jsme hráli ve středním pásmu a z toho plynuly šance soupeře a góly. Po dlouhé době nemůžu mužstvo pochválit, protože neodvedlo díl práce a to umění, co si myslím, že je zdobilo poslední zápasy.

(vlud, jb)