Ačkoliv bitva pro kolínské hráče nezačala zrovna růžově, nakonec to byli oni, kdo mohl mohutně oslavovat. Po nepříznivém začátku totiž předvedli parádní obrat, který nakonec dokonali až v jednoznačnou výhru 7:2 a debakl pro Nymburk.

„Začali jsme dobře. Měli jsme převahu, dali jsme dva góly, Kolín jsme k ničemu nepustili. Pak jsme ale po chybách dostali tři góly, které jsme Kolínu doslova darovali. I potom jsme ještě nějaké šance měli, ale neproměnili jsme je a na to jsme doplatili,“ okomentoval zklamaný trenér Nymburka Pavel Bičiště porážku svého týmu. „Kolín byl pak vynikající. K ničemu nás nepustil a předváděl skvělý hokej,“ dodal nymburský velitel střídačky.

Na druhé straně o zápasu mluvil o poznání veselejší kolínský trenér Stanislav Bednář. I když svůj mančaft pochválil a byl rád, tak stál nohama na zemi. „Nemůžeme toto vítězství přeceňovat. Čeká nás ještě hodně práce a dlouhá cesta. Vždyť je odehráno teprve několik kol,“ upozorňoval. Zároveň ale přiznal, že kolínské mužstvo je pracovité a má chuť se zlepšovat.

Výhra Kozlů je cenná trojnásob. Za prvé porazili v derby Nymburk, za druhé se jim podařil skvělý obrat a za třetí se tím vyšplhali na druhé místo tabulky. „Po letech letoucích jsme zase druzí, to je skvělé,“ pokyvoval spokojeně hlavou Bednář, který kromě úvodních dvanácti minut byl s hrou svého mančaftu spokojen.

„Hráli jsme nedůrazně, nebruslili jsme. Byl jsem tím nemile překvapen, protože takhle špatně jsme utkání dlouho nezačali. Ale naštěstí si to kluci sami uvědomili. Od druhé třetiny byl pak na ledě jen jeden mančaft. Začali jsme dělat to, co jsme předtím nedělali a šlo to. Rychlá hra dostává soupeře pod tlak a z toho pramenily šance,“ okomentoval vývoj utkání Stanislav Bednář.

(Tereza Hölzlová)