A nevadí vám, když to takto nazveme? Myslím teda táta se synem…
No, nevadí. Vždyť to tak je.

A jak se vám s ním spolupracuje? Je to jeho vlastně první sezona v áčku. Pro něj to bude škola k nezaplacení…
Všichni to vidí, že hraje výborně. Úplně paráda. My jsme spolu na něčem domluvení, na ledě spolu mluvíme. Nemůžu si stěžovat. Je to dobrý kluk, vycházíme spolu.

Proti Děčínu doma (Kolín vyhrál 3:2 pozn. red.) jste spolu hráli už poněkolikáté. Cítíte se na ledě lépe a lépe?
Ano. Domácí zápas proti Děčínu byl jeden z těch lepších, protože v prvním týdnu byl hrozný led, takže se špatně trénovalo. Led se teď zlepšil, my lépe trénujeme a myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Já jsem se cítil dobře a myslím, že všechny pětky odehrály dobře.

A co v kabině? Jestli znáte vrstevníka Karla Nedbala, na to se ptát nemusím. Ale co ostatní kluci? Je to poměrně mladý tým a vy jste tu skoro dvacet let nehrál.
Z mančaftu jsem před příchodem znal asi pět kluků, samozřejmě těch starších. Ostatní kluky znám tři týdny a myslím, že už i po této době můžu hodnotit, že je to dobrá parta. Trénuje se dobře, takže jsem spokojený.

Do Kolína se vracíte po dlouhé době. Co bylo tím hlavním důvodem?
Ve vyšších soutěžích už jsem místo nenašel, takže jsem byl rád, že jsem mohl do Kolína. Začínal jsem tady, a dokud ještě můžu, tak jsem to nechtěl zabalit.

Takže návrat do rodné doliny se vším všudy, i tu zase bydlíte…
No, nejsem přímo z Kolína. Jsem Třídvorák, takže to mám kousíček, tři kilometry. Ale vlastně jsem se odsud nikdy neodstěhoval, protože jsem dojížděl do všech svých předchozích angažmá. Rodina jezdila třeba za mnou na týden, na čtrnáct dní, ale jinak jsme pořád bydleli tady. Syn tady chodil do školy, tak to ani jinak nešlo.

V Kolíně zatím hrajete s číslem 80. Byla to vaše volba nebo toto triko na vás prostě zbylo?
Zbylo na mě.

Vadí vám to nebo je to třeba naopak trefa do oblíbeného čísla?
Nevadí mi to. Nejsem ten typ hráče, co by musel hrát jen v jednom čísle a žádném jiném. Toto přes srdce přenesu. Do této doby jsem hrával s 26 nebo 8, ale 80 mi nevadí. Nemám s tím problém.