Kutná Hora - Kolín 5:4 pp

Domácím pomohla na začátku utkání přesilovka, v níž poprvé zaměstnal Blažka obránce Florian. V čase 3:05 už zaplněné ochozy vybuchly nadšením: Adam Vylíčil v téže přesilovce dostal po skrumáži puk za gólmana kozlů – 1:0. V 7. minutě bylo v Kutné Hoře ještě veseleji, když další přesilovku využil po akci Adamce Jan Česnek – 2:0. Kozlové se otřepali za necelé tři minuty. První početní převahu využil ke vstřelení gólu Karel Nedbal – 2:1. Po bohaté první desetiminutovce se dostal ke slovu i domácí brankář Kalousek, který na poslední chvíli vyrazil betonem bombu L. Skokana. V té samé minutě si na domácího brankáře nepřišel ani Pomichálek.

Kolínu se však podařilo přeci jen vyrovnat. V končící přesilovce dostal puk do brány Petr Morkes – 2:2. Dobře hrající Kutná Hora však dokázala opět strhnout vedení na svou stranu. Při hře čtyři na čtyři vstřelil svůj druhý gól v utkání Adam Vylíčil – 3:2.

Na začátku druhé části uzamkli sršni Kolín v jejich obranném pásmu, ale všechny střely a nahození Blažek měl. V polovině utkání se misky vah převážily a kozlové začali vystrkovat růžky. Nedbalovu tvrdou ránu v přesilovce Kalousek vyrazil mimo tři tyče. Kutnohorský brankář podržel svůj tým i na konci třetiny, kdy Kolín domácím hodně zatápěl. Navíc se na ledě začalo přiostřovat. Kolínský Hanzl a domácí Adamec dostali osobní trest.

Ve 41. minutě byl blízko vyrovnání Petr Morkes, jenže si vylámal zuby na Kalouskovi. O dvě minuty později využil chyby Nakládala k brejku kapitán Josef Malý, jenže Kalousek proti jeho střele vystavil semafor. A tak udeřili sršni! Adam Vylíčil za pomoci teče zkompletoval hattrick – 4:2. Hned po buly mohlo být domácím veseleji, to by však Beránek nesměl trefit břevno Blažkovy brány. Kozlové se dostali z nejhoršího v 51. minutě, kdy Martin Tondr prostřelil z mezikruží Kalouska – 4:3. Vyrovnání se hosté v dramatické koncovce dočkali. V čase 56:28 využil Jan Hanzl další přesilovku přesnou ranou od modré.

V závěru třetí části přišly oba týmy o zkušené hráče. Domácí Beránek a hostující Nedbal dostali osobní tresty.

V prodloužení měl blízko ke srovnání série kolínský Musil, jenže střelou tahem nastřelil Kalouskovo břevno. V 67. minutě jel pro změnu sám na Blažka domácí bek Rejzek, ale brankáře nepřekonal. To se povedlo až o minutu později Janu Sladkému, který získal na modré puk a přesnou střelou nad Blažkův Beton utkání rozhodl – 5:4.

Branky: 4. Vylíčil (Beránek), 7. Česnek (Adamec), 13. Vylíčil, 45. Vylíčil, 68. Sladký - 9. Nedbal (J. Malý), 12. P. Morkes (Spudil, Hanzl), 51. Tondr (J. Malý, Nedbal), 57. Hanzl (P. Morkes). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 10:9. Navíc: Adamec, Beránek (oba 10 min.) – Kubát, Hanzl, Nedbal (vš. 10 min.), Blažek (20+OK). Využití: 2:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:2, 0:0, 1:2 – 1:0. Diváci: 816. Stav série: 2:0.

Kolín: Blažek – Nedbal, Tondr, Spudil, Hanzl, T. Procházka, Pýcha – J. Malý, Pomichálek, L. Skokan – P. Morkes, Pospíšil, Musil – Manhart, Kubát, Mejzr – Ježek.

Třetí čtvrtfinálové utkání mezi Kolínem a Kutnou Horou se odehraje zítra od 17 hodin v Kolíně.

Střelec Vylíčil věnoval góly své přítelkyni

Všechny tři góly věnoval kutnohorský hokejista Adam Vylíčil své přítelkyni na tribuně. Autor vítězné branky sršňů ve čtvrtfinále s Kolínem Jan Sladký zase samou radostí nenacházel slova.
Adam Vylíčil dal vůbec první hattrick sršňů v sezoně, ale přesto byl sebekritický: „Dal jsem sice tři góly, ale nehrál jsem nic moc. Třetí třetinu jsme sotva tahal nohy a v prodloužení už jsem nemohl ani chodit.“ Na mladém útočníkovi je hodně znát chuť do hokeje. „Byl jsem nabuzený, když prostě měsíc a půl nehraješ. Do toho ještě olympiáda. Hokej mi chyběl hodně. Těšil jsem se na play-off,“ vysvětlil Vylíčil, které své branky věnoval vždy někomu na tribuně: „Góly jsem věnoval své přítelkyni.“
Po utkání se naprosto rozplýval střelec vítězné trefy - mladíček Jan Sladký. „Je to krásný pocit, navíc takhle v play-off. Prostě krása,“ nenacházel slova a vrhl se na popis celé situace: „Protihráč dostal puk za sebe a nevěděl, kde ho má. Já byl dobře najetý a jel jsem sám. Moc jsem nepřemýšlel, kam budu střílet, ale spadlo to tam.“ Přitom Sladký hrál až od třetí třetiny. „Bylo těžké naskočit, protože jsem byl zmrzlý. Naštěstí jsem se rychle dostal do tempa,“ dodal autor vítězné trefy.