A proč to divadlo? Hokejisté už příliš dlouho čekají na vyplacení naslibovaných peněz. „Mrzí nás to a fanouškům se omlouváme. Ale neměli jsme na výběr. V kabině snad nesedí jediný hráč, který by neměl pohledávku. Třeba ze slíbených prémií jsme neviděli ani korunu,“ prolomil dosavadní mlčenlivost a loajalitu ke klubu kapitán týmu Jan Kubišta. A připomněl i říjnový odchod svého předchůdce s céčkem na prsou Martina Rejthara.
Ten byl prvním, kdo veřejně promluvil o finančních potížích. „Kejtův konec vše odstartoval. A my už jsme teď nemohli dále mlčet,“ dodal Kubišta.
Manažer SC Kolín Josef Hasil se ve středu večer nechtěl k trapné situaci příliš vyjadřovat. Řekl ale, že pokud by to mělo pomoci, nabídne svou rezignaci.
Deník kontaktoval i hlavního sponzora A – mužstva Jozefa Chromiaka. A ten na cestě z Brna do telefonu sdělil, že spolupráci s klubem ukončil. „Moje peníze nešly tam, kam jsem chtěl, tedy do letošní sezony. Z velké části se vyrovnávají staré dluhy a to se mi nelíbí,“ řekl Chromiak s tím, že kolínskou kabinu s velkou pravděpodobností opustí i předsezonní posily včetně Hrčky, Ivičiče, Komárka či Grilla. Tito hráči totiž nepatří klubu, ale přímo Chromiakovi.

Co bude se seniorským kolínským hokejem dál, je nyní ve hvězdách. Myšlenky fanoušků už se ale začalyv diskusích ubírat i tím nejhorším směrem a hovořío jeho úplném zániku. Podle zasvěcených by se ale sezona měla dohrát, byť v týmu s odchovanci doplněnými o juniory.

Za středeční ostudu bude klub potrestán kontumací 0:5 ve prospěch Tábora a pokutou v celkové výši 25 tisíc korun. „Rozhodčí ukončil utkání podle regulí soutěže. Pokud by se situace opakovala, pak by tresty mohly být přísnější,“ řekl pracovník Českého svazu ledního hokeje Stanislav Šampalík, který má na starosti druhou ligu.