Klášterec – Nymburk 2:3

Fantastický výsledek se povedl nymburským hokejistům. Domácí hráči dlouho nepochopí proč vlastně prohráli.

Už v první třetině si Klášterec vytvořil tlak. Nymburk hrál nervozně, zaskočeně a dost kazil. Už ve 2. minutě měl obrovskou šanci domácí Krtenský, ovšem nedal. Za chvíli se pak vyznamenal brankář Nymburka Jágr, který sebral gól z hokejky Součkovi. Klášterec si vytvořil i další šance, ovšem neuspěl. Oproti tomu Nymburk dokázal na bránu Damaška vystřelit jen dvakrát.

Hned na začátku druhé třetiny namazal v přesilovce Nymburka Kaulfus Novákovi, který stihl najít volného Suka a poprvé se měnilo skóre – 1:0.

Jenže Nymburk okamžitě odpověděl. V pokračující přesilovce využil Kříž zakratého výhledu Damaška a bylo to 1:1. Nymburk pak šel do vedení, když Sirotek z úhlu překonal Damaška podruhé.

Do třetí třetiny vletěl Klášterec jako uragán. Nymburk vůbec nestíhal a pomáhal si jen za cenu faulu. Ve 46. minutě poslal puk před bránu domácích Nýč, obránce ho tečoval k brankáři a ten si jej betonem srazil do brány. Domácí se nechtěli s dvoubrankovým mankem smířit a několikrát zaútočili. V největší šanci ale pálil Stehlík do tyče. Poté dokonce Klášterec nevyužil výhodu dvou mužů, která trvala dvě minuty. Ve stejný čas totiž putovali na trestnou Zeman a Vondrlík. Minutu před koncem přece jen Stehlík dotlačil puk za záda Jágra, to bylo ale vše. Klášterec se ještš pokusil o power play, ovšem marně.

Branky a nahrávky: 22. Suk (Novák), 59. Stehlík (Zika, Vrtek) – 24. Kříž (Nýč), 37. Sirotek (Turinský), 46. Nýč. Rozhodčí: Froněk. Vyloučení: 9:14. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1. Diváků: 330.

Klášterec: Damašek – Loučka, Višňák, Pokorný, Řezníček, Znojemský, Satora, Koblitz, Mašek – Panocha, Novák, Suk – Krpenský, Růžek, Zika – Babka, Řepík, Diviš – Stehlík, Vrtek, Kadlec.

Nymburk: Jágr – Kříž, Kaulfus, Kumstát, Krejčík, Zeman, Kos – Sirotek, Nýč, Dvořák – Fišer, Šimek, Martinec – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Toma.