Kolín – Nymburk 0:1

Na ledě to byla nádherná podívaná na rychlý a důrazný hokej. Hrálo se nahoru dolů a činili se hlavně brankáři. V první třetině padla jediná a zároveň poslední branka utkání. Po závaru první nymburské pětky dotlačil puk za záda brankáře Jan Rys. Velký podíl na brance měl Protivný.

Kolín se mocně snažil vyrovnat, ale ve velké formě chytající Zdeněk Rückl čaroval. Zároveň měl v některých situacích i tolik potřebné štěstíčko. Druhou třetinu poznamenala hlavně rozbitá časomíra a zmatky ohledně měření času. Kolín měl kratičkou přesilovku 5 na 3 ale i tu hosté zvládli. Na druhé straně poté mohl zvýšit náskok opět Rys, ale ranou z první trefil pouze přesouvajícího se brankáře.

Nymburk se v poslední třetině držel, bojoval, hrál s obrovským nasazením, hráči obětavě padali do střel. A když přečkal i závěrečnou hru bez brankáře, mohl slavit vítězství a druhý flek v tabulce.

„Velké poděkování patří fanouškům, kteří nás nejen včera, ale po celou sezonu povzbuzovali. Velký dík patří taky oběma trenérům, kteří dovedli tým, jež vloni skončil předposlední a měl co dělat, aby nespadl, na druhé místo tabulky,“ řekl za tým Jakub Hladík.

Branka: Rys.

Nymburk: Rückl – J. Volf, Borufka, Moucha, Pánek, Cicvárek, Jílek – Vacek, Protivný, Rys – T. Hladík, Břetenář, J. Hladík – Němeček, Špalda, L. Volf – Hampl.