Nymburk – Benátky 4:6

Nymburk nastoupil do zápasu aktivně a dokonale ovládl první třetinu. Od 12. do 15. minuty skórovali postupně Pánek, Končák a Jakub Hladík, soupeř korigoval jen jedním gólem a zdálo se být rozhodnuto.

Ovšem krutá historie ze zápasu v Benátkách se opakovala. Technicky vyspělí a urostlí hráči prvního útoku hostů na začátku druhého dějství rozehráli střelecký koncert. Za prvních sedm minut prostřelili nymburského gólmana hned šestkrát. Vynikl zejména Benátecký Kinkor, který tři branky dal a na dvě nahrál. Nymburský Beneš tahal puky ze své klece jako králíky z klobouku. To již nevydržel trenér Bičiště a nešťastného gólmana vystřídal Škubalem. Tomu již za jeho záda neproklouzla ani myš a otřesený Nymburk se snažil zápas otočit. Do konce třetiny vykřesal naději parádním gólem Tomáš Hladík.

Poslední třetina sice patřila domácím, kdy ubránili dvojnásobné vyloučení a vytvářeli si stálý tlak. Muška jejich střelců se vychýlila a netrefovali ani prázdnou branku. Nevyužili ani dvě tutovky při dvojnásobné početní výhodě, kdy je hostující gólman svými zákroky přiváděl k šílenství. Sympatické bylo, že domácí borci nesložili zbraně a do poslední minuty zatápěli v útočném pásmu pod kotlem.

Branky Nymburka: Pánek, Končák, Jakub Hladík, Tomáš Hladík. Třetiny: 3:1, 1:5, 0:0.

Tábor – Nymburk 6:5

Ve stejné sestavě jako v pátek vyrazila nymburská družina k důležitému utkání do Tábora.

Od začátku utkání tahali hosté za kratší konec pomyslného provazu a stále dotahovali. Značné výkyvy formy gólmanů se projevily i v tomto zápase, kdy slibně nastartovaná ofenziva a probuzení elitního střelce Tomáše Hladíka srazil do kolen rozpačitý výkon strážce nymburské branky. Svůj špatný den si vybral brankař Škubal, který za svá záda pustil pět gólů a byl vystřídán. K vítězství nepomohl ani hattrick Tomáše Hladíka a dvě branky Zörklera.

Branky Nymburka: Tomáš Hladík 3, Zörkler 2. Nymburk: Beneš, Škubal - Končák, Kozák, Vlach, Pánek, Borufka, Moucha – Němeček, Hampl, Tomáš Hladík, Rys, Zörkler, Jakub Hladík, Novotný, Kadeřábek, Hloušek.

Josef Rylich