Skupina Západ se bude hrát systémem každý s každým. V základní části každý tým odehraje osmatřicet zápasů. „Diváci alespoň uvidí několik nových týmů, které doposud neměli možnost na nymburském ledě spatřit. Vzhledem k tomu, že letos není žádný tým vysloveným favoritem, očekávám, že soutěž bude hodně vyrovnaná,“ říká vedoucí nymburského hokejového mužstva Jaroslav Vlasák.

Po základní části bude následovat play off, kam se probojuje prvních šestnáct celků. První kolo se bude hrát na dva vítězné zápasy, druhé a třetí kolo na tři vítězné zápasy. Pro play off se ustoupilo od dvojzápasů a týmy se opět budou v pořadatelství zápasů střídat. Pro týmy na 17. až 20. místě soutěž končí s tím, že 19. a 20. tým přímo padá do krajského přeboru.

Ve skupině Východ se utká šestnáct týmů dvoukolově každý s každým, pak následuje nadstavba sudá – lichá. Celkem úctyhodná porce 46 zápasů. První tři týmy postupují do play off, týmy na 4. až 13. místě hrají předkolo play off. Poslední tým po nadstavbové části padá do kraje.

Dva vítězové play off skupiny Západ a vítěz play off skupiny Východ se utkají v kvalifikaci o postup do 1. ligy, baráž by nakonec podle všeho přece jen měla být zrušena.

Velkou novinkou je, že i v základní či nadstavbové části musí každé utkání poznat vítěze. V případě nerozhodného stavu, následuje pětiminutové prodloužení a pokud se ani tehdy nerozhodne, následují samostatné nájezdy.

Nymburský klub také po letech mění částečně čas začátku domácích zápasů. V září a říjnu budou začínat domácí zápasy v neděli od 18 hodin a od listopadu se tým vrátí k tradičnímu času od 17 hodin.

„Chtěli jsme tak vyjít vstříc fanouškům. Přece jen v září a říjnu se ještě hrají fotbaly a fanoušci tak ještě mají po skončení fotbalu čas stihnout i hokej. Je to šance třeba i pro chataře a zahrádkáře, kteří za pěkného podzimního počasí nemusí tak brzo opouštět své chaty a zahrádky,“ vysvětluje Vlasák.
Za každý tým musí také v každém zápase nastoupit minimálně pět hráčů mladších 22 let. Soutěž začíná o víkendu 13. a 14. září.

Nymburk hraje 1. kolo v neděli 14. září v Klatovech. Ve 2. kole přivítá Nymburk doma Rokycany, ve 3. kole jede Nymburk do Roudnice. Přesné termíny jednotlivých kol ještě nejsou stanoveny.