Benátečtí hokejisté poprvé v sezoně podlehli mužstvu Znojma, když téměř dvě třetiny dokázali s domácími držet krok, dvě branky soupeře v závěru druhé třetiny se ale ukázaly být rozhodující. K úspěchu nepomohly ani dobře sehrané přesilovky, které zužitkovali Ctibor Jech a Marek Pabiška, a dvakrát tak smazali náskok Nakonec Benátky podlehly ve Znojmě 2:4.

„Bylo vidět, že jsme k zápasu přistoupili s velkou bojovností a nasazením. Soupeř byl zdatný, bojoval, hrál obětavě, ale myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Mužstvo bylo nastartované, šlo do utkání správným způsobem a podalo jeden z lepších výkonů,“ pochvaloval si trenér Znojemských Orlů Jan Neliba.

Luděk Škaloud, kouč Benátek n. J. tak nezbylo, než svému protěšku pogratulovat. Přesto vysloveně nespokojen nebyl, i když jeho svěřenci nezískali ani bod. „Utkání bylo rychlé, důrazné, divákům se muselo líbit. My jsme nezachytili nástup domácích, inkasovali hned v první minutě branku, ale z přesilové hry se nám následně podařilo brzy vyrovnat na 1:1. Dokázali jsme srovnat ještě jednou, ale poté nás poznamenaly chyby jednotlivců při hře pět na pět i v oslabení, po nichž jsme obdrželi dvě rozhodující branky. Myslím si, že domácí byli o kousek lepší a jejich vítězství je asi zasloužené,“ dodal kouč Benátek.

Své štěstí venku zkoušeli i Berounští Medvědi, kteří tentokrát byli hostem SK Kadaň, které měl Beroun vracet domácí porážku 0:3. Místo toho ovšem přišlo další vítězství Kadaně, která si vítězstvím 5:1 s Medvědy zajistila definitivní účast v play off.

Domácí trenér Mikuláš Antonik tak mohl být dvojnásobně spokojen. „Bylo vidět, že se hrál velice důležitý zápas. V začátku jsme byli trochu nervózní, dost nám zřejmě pomohla branka, kterou jsme dali v závěru 2. třetiny na 2:1. Poté to bylo o tom, zda se nám podaří dát další branku, což se nám povedlo. Poté jsme si již výsledek pohlídali. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát a dostat se do předkola play-off. Oproti zápasu v Benátkách, kde jsme hráli příliš otevřeně dopředu, jsme to dneska změnili a snažili jsme se pořádně bránit, což kluci zvládli.“

Trenér Medvědů Richard Žemlička věděl přesně důvody porážky svého týmu. „Mužstvo nepodalo natolik odpovědný výkon, aby mohlo pomýšlet na vítězství. Zápas byl do branky, kterou jsme inkasovali na konci druhé třetiny, velice vyrovnaný. Jenže potom jsme v oslabení inkasovali potřetí. Nechali jsme se příliš často vylučovat, což nás stálo mnoho sil a soupeř z toho v poslední třetině těžil,“ přiznal po zápase Richar Žemlička.

VLASTIMIL DUDÁČEK, JOSEF ŠTAJNER