Závěrečné kolo první části hokejové I. ligy přineslo oběma našim zástupcům body. Zatímco Benátky si přivezly z Tábora jeden bod za remízu 5:5, Berounští Medvědi mají další tříbodový zisk za skalp Vrchlabí, který porazili 3:2 a připsali si tak pátou výhru v řadě.

„Bylo to hodně náročné utkání, ale pro nás se šťastným koncem. Připsali jsme si důležité tři body, i když Vrchlabí bylo nepříjemným soupeřem. Nejvíce jsem byl rozčílen, když hosté v oslabení srovnali na 1:1, poté co jsme výtečně sehráli a přežili skoro dvouminutovou přesilovku pět proti třem,“ pochvaloval si trenér Medvědů Richard Žemlička, jehož svěřenci se tak po první části usadili na 11. místě a prvním soupeřem v nadstavbové části jim tak bude Třebíč na jejím ledě. „Musím přiznat, že soupeři pro nadstavbu se zdají přijatelnější, než tvoří jejich druhá polovina, ale my jdeme zápas od zápasu a rozhodně nesmíme nic podcenit. Proto se nyní musíme jen a jen soustředit na středeční zápas v Třebíči, který bude určitě hodně náročný. Co se týče sestavy pro Třebíč, tak k té budu vědět více až před zápasem. Petr Šinágl nedohrál zápas, protože se mu po první třetině točila hlava a patrně se na něm projevila únava z obrovské zápasové porce z posledních dnů, kdy ještě naskakoval v sestavě Kladna. Věřím, že si odpočine a ve středu už bude fit. Letos nás čekají zápasy i mezi svátky a těsně po Silvestru, což bude hodně náročné a přiznám se, že by klasická zápasová pauza byla asi lepší. Takto jdeme od zápasu k zápasu a nezbývá moc příležitostí ke klasickým tréninkům. O to více se ale po Novém roce ukáže, jakou měla jednotlivá mužstva letní přípravu,“ je přesvědčen berounský kouč.

Další náš zástupce hokejisté Benátek se vydali do Tábora, kterému dlužili domácí porážku 0:2. Lépe začal Tábor, ale Benátky dokázaly dvoubrankévém manko dohnat a srovnat na 4:4 a konečných 5:5. Za remízu se tedy připsaly jeden bod, ale v nájezdech už druhý bod nevydolovaly. „Hrálo se ve vysokém. Je důležité, že nám to nyní dobře střílí, přesto jsme třikrát třikrát inkasovali a do další třetiny jsme si nadělali problémy,“ posteskl si po první třetině domácí útočník Rudolf Červený. Zisk pouze jedenoho bodu nakonec mrzel i manažera Benátek Bartolomějě Salanského. „Jeli jsme do Tábora bodově uspět. Začátek se nám ale nepovedl, svůj den neměl ani brankář Stejskal, kterému bránící hráči příliš nepomohli. Neustále jsme museli dotahovat náskok soupeře. Povedlo se nám nakonec před závěrem normálního času vyrovnat a získat první bod. Nakonec to ale bylo pro nás smolné utkání, když jsme podruhé za sebou nedokázali zvládnout samostatné nájezdy. Myslím, že jsme měli ve velice bojovném utkání alespoň na dva body, ale štěstí přálo nakonec soupeři,“ přiznal Salanský.

VLASTIMIL DUDÁČEK
JOSEF ŠTAJNER