Spolupráce libereckých Bílých Tygrů s hokejovými Benátkami začala ve formě farmy v květnu minulého roku. Ve své podstatě znamenala jistotu v ekonomickém zajištění činnosti v I. lize, v neposlední řadě doplnění týmu Benátek mladými perspektivními hráči Liberce a pendly extraligového mužstva.

Začátek soutěže nahrával škarohlídům. Benátky byly u dna tabulky, a tak byly pasovány do bojů o záchranu. Jenže došlo k nečekanému obratu.
Příchodem trenéra liberecké juniorky Ladislava Čermáka v rozehrané soutěži nastal nečekaný obrat. Pronikavé herní zlepšení a s tím související velmi dobré výsledky nakonec Benátky po skončení základní části soutěže delegovaly do bojů play off.

A tím úspěch v premiéře I. ligy pro Benátecké neskončil. Benátky totiž dokázaly v prvním kole play off vyřadit favorizovanou Chrudim 4:0 na zápasy a prokázaly, že jejich výkonnost a úspěchy nebyly náhodné.

Ve čtvrtfinále play off se nad jejich síly ukázalo vysoce favorizované Ústí, ale ani za vystoupení v utkáních s lídrem základní části se benátečtí hokejisté nemuseli stydět. Právě naopak!

Historický úspěch při premiéře I. ligy v Benátkách byl odměnou nejen hráčům za jejich přístup, ale i řadě obětavých benáteckých funkcionářů, kteří na úspěchu mají nemalý podíl. Co bylo příčinou úspěchu benáteckého hokeje? K tomu se vyjádřili prezident benáteckého hokejového klubu Bohumil Bartoň.

„Měli jsme šťastnou ruku při dohodě spolupráce s libereckým hokejem. Bylo nám jasné, že s druholigovým kádrem bychom v I. lize neuspěli a spojení s Libercem nám zaručilo příliv mladých hokejistů, kteří se však chtěli prosadit v I. lize a tím na sebe upozornit pro přechod do extraligy. Trvalo nám však do listopadu, než jsme hráčský kádr stabilizovali a navíc týmu prospěla výměna trenéra. Zkušený lodivod Ladislav Čermák měl zkušenosti z extraligy z Liberce a do kádru zabudoval liberecké hráče, které dokonale znal.“

S příchodem trenéra Čermáka došlo k neuvěřitelnému hernímu a výsledkovému obratu. Benátky začaly v tabulce stoupat vzhůru a boj o příčky v power play přestal být utopií.

„S příchodem nového trenéra se mužstvo pronikavě zvedlo po taktické a herní stránce, velkou oporou se stal brankář Stejskal a někteří hráči si řekli o liberecký dres i v průběhu této sezony. Jsem přesvědčen, že náš postup do play off v naší ligové premiéře byl zasloužený, což jsme také potvrdili v utkáních s Chrudimí i s Ústím,“ řekl k průběhu úspěšné sezony prezident klubu Bartoň.

Dokáží Benátky navázat na úspěšnou prvoligovou sezonu i v příštím ročníku?

„Pevně věřím, že ano. Po skončení sezony si spolu s libereckým vedením sedneme a vyhodnotíme spolupráci. Získali jsme také nové zkušenosti a chceme, abychom ve spolupráci s Libercem navázali na všechno pozitivní, co nám přineslo úspěch. V této souvislosti nemohu zapomenou ani na úspěchy benátecké mládeže. Junioři a dorost mají našlápnuto do nejvyšších mládežnických soutěží, a to by byl pro budoucnost další velmi dobrý vklad. A doufám, že na utkání I. ligy začne chodit daleko více diváků, kterým chceme nabídnout kvalitní hokej,“ uzavřel optimisticky své hodnocení sezony prezident hokejových Benátek n. J. Bohumil Bartoň.