Vedení Klatov ujistilo, že platba za startovné byla uhrazena včas a startu Klatov ve 2. lize by tedy nemělo nic bránit. Dále zasedání přineslo oproti původnímu návrhu několik změn. První změnou je dotažení převodu licence z Chrudimi do Bíliny. Tomu už nahrávalo i dosti nelogické původní zařazení Chrudimi do sk. Západ. Druhou, podstatnou a trochu nečekanou změnou byl na poslední chvíli provedený převod licence z Roudnice nad Labem do Poruby. Přestože 2. viceprezident svazu Miloslav Šeba vyloučil na aktivu možnost převodu licence mimo skupinu, VV ČSLH nakonec tento převod posvětil. Na Moravě tak rázem přibyl již patnáctý druholigový klub.
Pokud měl zůstat počet klubů ve sk. Východ na dvanácti týmech, bylo nutno k již dříve přesunuté Technice Brno a Břeclavi najít další klub, který by putoval ze sk. Východ do sk. Střed. A tímto klubem se stal Hodonín. Klub bere bere přeřazení do jiné skupiny jako novou výzvu.

Přesunem Hodonína do sk. Střed, se tak ve sk. Střed navýšil počet mužstev již na třináct. Vladimíra Schiefnera, organizačního pracovníka 2. ligy, nečeká lehká práce. „V tuto chvíli počítáme s tím, že budou znovu tři skupiny,“ prozrazuje šéf ligy. „Skupiny Západ a Střed by měly mít po jedenácti účastnících, skupina Východ by se hrála s dvanácti celky. Zbývá jen dořešit, jak bude složení jednotlivých skupin vypadat,“ pokračuje.

Oficiálně ještě není nic potvrzené, ovšem v hokejovém podsvětí se hovoří o tom, že na „Západ“ by se přesunul Nymburk a Benešov. S tím ovšem zásadně nesouhlasí v Kolíně. „Pokud se na Moravě vytvořila skupina o dvanácti týmech především kvůli divácké návštěvnosti, tak nevím, proč od sebe trhat Kolín a Nymburk, když jejich vzájemné zápasy vidělo v součtu obou českých skupin nejvíce diváků,“ rozčiloval se prezident Kolínského klubu Ondřej Franc.

Jak tedy vše dopadne, je ještě nejasné.

Jakub Marvan