Skupina Západ má 10 účastníků, sk. Střed 11 účastníku a sk. Východ 11 účastníků. Ve všech skupinách se bude hrát základní část čtyřkolově každý s každým, což je 40 zápasů.

Do play off postoupí v každé skupině prvních osm týmů. Play off se nehraje křížem mezi skupinami. Všechna kola play off se oproti loňskému roku hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Pro týmy, které nepostoupily do play off soutěž končí. Poslední tým sestoupí do baráže o 2. ligu, kde bude bojovat s vítězi kvalifikace vítězů krajských přeborů o účast ve 2. lize. Vítězové play off jednotlivých skupin postupují do baráže o 1. ligu.

Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době – 3 body, remíza – každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V každém zápase musí v každém týmu nastoupit minimálně pět hráčů mladších 22 let (roč. 1989 a mladší).

Změny účastníků ve 2. lize

Letos opět došlo před sezonou k několika přesunům licencí. Ve 2. lize neuvidíme ani jednoho sestupujícího z 1. ligy. Chrudim, která sestoupila z 1. ligy totiž prodala svoji účast Bílině, Písek, který taktéž sestoupil z 1. ligy do 2. ligy, koupil 1. ligu zpět od Vrchlabí. Roudnice nad Labem prodala účast ve 2. lize Porubě. 2. ligu neudržel Uničov, místo kterého postoupil v baráži Šternberk, ten však těsně před začátkem ročníku vydal prohlášení, že 2. ligu hrát nebude. Ve 2. lize nebude hrát ani Česká Lípa, která v baráži neudržela 2. ligu se Strakonicemi. Strakonice však pro nedostatek financí 2. ligu hrát nebudou. Tím oproti loňsku ubyly dva týmy ve 2. lize. Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Most a Šumperk.

Rozdělení do skupin

Skupina Západ

Kobra Praha
Milevsko 2010
Benešov
Řisuty
Klášterec n. O.
Klatovy
Jablonec n. N.
Sokolov
Děčín
Bílina
Skupina Střed

Jindřichův Hradec
Chotěboř
Trutnov
Břeclav
Hodonín
Technika Brno
Pelhřimov
Kolín
Nymburk
Žďár n. S.
Kutná Hora
Skupina Východ

Opava
Havířov
Orlová
Vsetín
Valašské Meziříčí
Frýdek-Místek
Přerov
Uherské Hradiště
Nový Jičín
Prostějov
Poruba

Jakub Marvan