Rakovník – Poděbrady 8:0

Od první minuty si vytvořili domácí borci tlak a oťukávání skončilo při rakovnické přesilovce 5 na 4. Ničení Poděbrad pokračovalo. Brankář hostí se vytáhl tenisovým zákrokem, když už puk letěl lobem do horního vinglu, ale o minutu později byl krátký na dělovku Kotála. Hosté nestíhali bruslit a minutu před koncem třetiny inkasovali potřetí.

Prostřední dvacetiminutovka byla pro hosty ještě horší, v ní dostali ještě o jednu branku víc.

Poslední část se dohrávala jen z povinnosti a byla plná ostrých zákroků, rvaček a mnoha vyloučení. Hlavně posledních pět minut střetnutí se kvůli přestupkům pořádně protáhlo. Nakonec Rakovník pečetil svoje vysoké vítězství osmou brankou.

„K tomu snad ani není co říkat,“ smutnil po zápase poděbradský trenér David Kubát. „Z naší strany bylo všechno špatně a domácí vyhráli zcela zaslouženě. Neměli jsme nejmenší šanci. Domácí na nás vlétli a dali nám co proto,“ přiznal poděbradský kouč.

Jeho tým čekají tento týden dva zápasy. „Snad bude tato porážka poučením pro následující dva zápasy. V nich hrajeme o život,“ je si vědom Kubát.

Poděbrady hrají ve čtvrtek na ledě Vlašimi a utkání začne v 17 hodin. V sobotu je pak čeká domácí duel s Černošicemi, který začne na nymburském zimním stadionu v 17.15 hodin.

Třetiny: 3:0, 4:0, 1:0. Poděbrady: Král – Poznik, Buldra, Končák, Zeman, Havelka, Hněvsa – Šebesta, Löffelmann, Drahoňovský – Hejtmánek, Skokan, Petráš- Svoboda, Pittel, Vašát.