„Chtěli jsme na vlastním ledě získat vítězství, což se bohužel nestalo,“ litoval po zápase trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.

Jindřichův Hradec se ujal v první třetině jednobrankového vedení, které držel až do 47. minuty, kdy vyrovnal Tregl. „Byl to boj celých sedmdesát minut. Hrálo se až do konce. Oba týmy chtěly rozhodnout ve hře. Nájezdy jsou totiž vždy padesát na padesát,“ uvědomoval si Bičiště.

Nymburk měl v zápase několik šancí, jenže brankáře Kubeše dokázal překonat jen jednou. „Měli jsme dva nájezdy tři na jednoho, bohužel vždy při nich byl jeden z obránců a to sehrání bylo špatné,“ měl jasno kouč.

Ovšem ani hosté nezaháleli a Kocián musel podobně jako Kubeš na druhé straně vytáhnout několik parádních zákroků. „Přelévalo se to z jedné strany na druhou. Myslím, že to byl i pro diváka pěkný zápas. Škoda jen, že jsme neproměnili nějakou ze šancí,“ smutnil domácí trenér.

Po šedesáti minutách byl tedy stav vyrovnaný 1:1 a na řadu přišlo prodloužení. V něm se stala málo vídaná věc, když hráči prokoply mantinel. Hrazení se muselo opravit, což trvalo téměř půl hodiny. „Byla to nepříjemná pauza, ale myslím, že na náš výkon neměla vliv.“

Po opravě mantinelu se dohrálo prodloužení a gól nepadl. Nájezdy rozhodl hostující Procházka. „Věděli jsme, že zakončuje střelou na vyrážečku a gólmana jsme na to upozorňovali,“ prozradil po zápase Bičiště. „Říkal, že jí tam dal, přesto to však prošlo.“

V pondělí pokračuje play off druhým zápasem. Tentokrát se týmy střetnou na Jindřichohradeckém ledě.

Jakub Marvan