Vítězství domácích se nerodilo lehce, neboť do zápasu nastoupili ve značně okleštěné sestavě. „Do předzápasového tréninku jsme nastoupili v plné sestavě, ovšem při nácviku přesilových her se nám zranili Tregl, Šimek, kteří byli nastřeleni pukem a Štěpán, který si po nárazu na mantinel poranil paty. Ani jeden z nich pak nemohl do utkání proti Chotěboři nastoupit. Další oslabení se potom řešilo těsně před zápasem. Z důvodu virového onemocnění se omluvil Weiss a gólman Blažíček se kvůli poruše auta neměl jak dostat z Liberce. Tři hodiny před utkáním jsem tak musel shánět gólmana a přemýšlet nad sestavou,“ vypočítával peripetie trenér nymburského celku Pavel Bičiště.

Vstříc zisku tří bodů se tak vydala značně poslepovaná sestava. Navíc v průběhu první třetiny odstoupil pro zranění ramena Protivný. To už zbývalo v sestavě domácích pouhých sedm útočníků, a tak ve druhé a třetí lajně hráli levá křídla obránci Drak a Kozák. Domácí se díky tomu v úvodní části proti outsiderovi trápili. „První půlka zápasu byla z naší strany katastrofa,“ věděl Bičiště. Od poloviny druhé třetiny však nymburský trenér udělal změny v sestavě a Nymburk rázem ovládl kluziště. „Přeházel jsem lajny a dal jsem důvěru deseti lidem. Postupně jsem pak ještě přidal další dva beky, takže jsme hráli ve dvanácti,“ popisoval změny v sestavě trenér.

Zúžení kádru se vyplatilo. Hráči se dostali do tempa a během chvilky nasázeli svému soupeři čtyři branky. Němeček přidal ke své trefě z první části další dvě branky a dokončil hattrick. „Věřím, že ho tyto góly nakopnou do zbytku sezony,“ přeje si Bičiště.

V závěrečné části se domácí trenér vrátil ke hře na tři lajny a výkon šel opět dolů. Hosté nakonec ještě v závěru dvěma brankami zkorigovali výsledek do přijatelné podoby. „Nebyli jsme schopni to ubránit a v závěru přišly dvě zbytečné branky. To se nesmí stávat. Z body panuje spokojenost, s výkonem to je už horší,“ dodal kormidelník nymburské střídačky. „Věřím, že ve středu už budou hráči zdraví a pojedeme tam v plné sestavě. Jedeme tam totiž vyhrát. Do play off chceme Kolín a k tomu abychom ho dostali, musíme bezpodmínečně vyhrát,“ má jasno Bičiště.

Jakub Marvan