Po vítězném zápase s Kolínem zamířili nymburští hokejisté k dalšímu zápasu druhé ligy do moravské metropole – Brna. Tam se v zápase čtyřicátého kola utkali s brněnskou Technikou, se kterou prohráli 3:4 po prodloužení.

„Se získaným bodem jsem spokojený,“ řekl po zápase nymburský kouč Pavel Bičiště. Po první třetině byl stav bezbrankový, ve druhé části se dostali domácí do dvoubrankového vedení a pro Nymburk se tak nevyvíjel zápas dobře. „Naštěstí se nám podařilo rychle vstřelit kontaktní gól a za další chvilku bylo vyrovnáno. Nakonec jsme šli ve třetí třetině dokonce do vedení,“ popisoval průběh utkání Bičiště.

Hosté ale nadějné vedení neudrželi. Domácí vyrovnali na 3:3 a nakonec v prodloužení vstřelili vítězný gól. „Takový vývoj zápasu jsem nečekal. Přijeli jsme na zápas jen s jedním gólmanem – Rücklem. Ten navíc nastoupil do ostrého zápasu po několika měsících, ovšem podal výborný výkon a pochytal několik tutovek,“ pochválil nymburského brankáře trenér.

Jet ve druhé lize na zápas jen s jedním gólmanem je poměrně neobvyklé. Nymburku se to také nemuselo vyplatit. V polovině zápasu totiž zůstal nymburský brankář ležet na ledě a musel být ošetřen domácím lékařem. „Dostal tam zřejmě kolenem a měl tržnou ránu na puse. Trochu ve mně hrklo,“ přibližoval nepříjemné okamžiky ze druhé třetiny Bičiště. „Přišlo mi, že ho tento okamžik ještě více nakopl a chytal opravdu výborně. Ovšem musím pochválit celý tým, protože jsme hráli dobře,“ dodal nymburský kormidelník.

JAKUB MARVAN