Konečně. Po třech porážkách porazili nymburští druholigoví hokejisté v derby na domácím ledě Kolín 5:2. „Přišlo mraky lidí a byl to krásný zápas,“ rozplýval se po vítězném utkání trenér domácího celku Pavel Bičiště.

Nymburk se v utkání dostal rychle do vedení a už v páté minutě vedl 2:0. „Zápas se pro nás vyvíjel kladně. Celý zápas jsme vedli. Chvilkami jsme sice byli možná trochu nervózní a utíkaly nám puky, ale jinak to byl výborný výkon,“ pochvaloval si Bičiště.

Ve druhé třetině za stavu 2:1 se Kolín marně snažil o vyrovnání. Hosté si vytvořili několik šancí ovšem vyrovnávací branku se jim vstřelit nepovedlo. Naopak sami inkasovali, když se trefil Martinec. Ten samý hráč pak proměnil i trestné střílení za Pácalovo hození hole. „Jeho výkon byl výborný. Zadařilo se mu střelecky a měl chuť do utkání. Jen kdyby mu to takhle vydrželo i dál,“ přál si domácí kouč.

Kolín ještě využitou přesilovkou ve třetí třetině zdramatizoval utkání, ovšem vítězství nakonec zůstalo doma. „Zbytečnými fauly jsme si situaci v závěru komplikovali. Jsou to zkraty jednotlivých hráčů, kterých je třeba se vyvarovat,“ dodal Bičiště.

Jen těžko hledal slova po prohraném utkání trenér hostujícího celku Stanislav Bednář. Nakonec se však přece jen rozpovídal. „Hráli jsme špatně a prohráli jsme. Udělali jsme jednu chybu v první třetině a jednu ve druhé třetině,“ litoval Bednář. „Myslím ale, že jsme měli více šancí než domácí. Ve druhé třetině se domácí kromě gólu k ničemu nedostali,“ hodnotil trenér Kolína.

Právě gól ze druhé třetiny, který vstřelil nymburský Martinec a zastavil vzrůstající tlak Kolína se zdál být klíčovým momentem utkání. Kolín v závěru prohrával o dvě branky a bylo jasné, že se ještě pokusí s výsledkem v posledních minutách něco udělat. „Chtěli jsme zkusit power play.“ Na začátku poslední minuty však definitivně rozhodl domácí Štěpán. „Už nám docházely síly. Hráli jsme na pět beků a už tam nebylo koho dát. Žádné hráče odjinud si vozit nebudeme. Budeme hrát s tím, co máme. Když nás bude dvanáct, tak budeme hrát ve dvanácti. Kluci hráli a bojovali a v tom jim nejde nic vytknout,“ uvedl Bednář. „Rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli moře šancí ale neproměnili jsme je,“ měl jasno kormidelník kolínské střídačky.

JAKUB MARVAN