Po čtyřech prohrách za sebou konečně nymburští druholigoví hokejisté opět zvítězili. V zápase proti Břeclavi si s chutí zastříleli a porazili ji 7:1.

Nymburk se do svého soupeře pustil hned od úvodu a brzy po začátku vedl 3:0. „Začali jsme velmi dobře a už v desáté minutě jsme měli na kontě tři vstřelené branky,“ radoval se po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Od druhé části začaly vinou vyloučení narůstat trestné minuty na obou stranách. Nymburk polevil a dovolil soupeři několik šancí. Ten je však nedokázal využít, naopak Nymburk přidal další branku. „Trápila nás disciplína. Byla to naše nejslabší stránka,“ narážel Bičiště na nezvykle vysoký počet třinácti vyloučených hráčů.
Hosté hráli v součtu téměř pět minut pět na tři, ovšem z přesilovek nevytěžili nic. „Fauly nás zbytečně oslabovaly a mohly tým Břeclavi nakopnout. Gólové příležitosti jsme soupeři darovali, ovšem gólman Kocián podal výborný výkon a šance břeclavských hokejistů zneškodnil,“ vyzdvihl kouč tradičně výborný výkon sparťanského juniora ve službách Nymburka.

Ve třetí třetině dovolila nymburská obrana vstřelit hostům čestný úspěch a Kocián se tak opět nuly nedočkal. Domácí však okamžitě po inkasované brance vstřelili další dva góly. Ovšem celá třetí třetina byla především ve znamení vyloučených. „Myslím si, že to je ostuda. Než aby bylo mužstvo nahoře, tak se necháme zbytečně vylučovat. Na druhou stranu naše hra v oslabení byla velmi dobrá. A to i když jsme hráli ve třech. Jak ve čtyřech tak ani ve třech jsme ani jednou neinkasovali, naopak jsme ještě několikrát ujeli. Bohužel, nájezdy jsme gólem nezakončili,“ litoval Bičiště.

JAKUB MARVAN