Mají pěkně na kahánku. Hokejisté Nymburka prohrávají ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy s celkem Jindřichova Hradce nula dva. A ve středu budou na svém ledě odvracet mečbol soupeře. Tomu už stačí vyhrát v jednom zápase. Na ledě Jihočechů prohráli nymburští borci 2:3.

Svoji kůži však nymburský tým rozhodně neprodá lacino. „Budeme se snažit vyhrát. To je jasné. Zbraně neskládáme,“ burcuje svůj tým nymburský trenér Pavel Bičiště i přes nepříznivou bilanci v sérii.

Třetí zápas se hraje na nymburském zimním stadionu ve středu od 18 hodin.

Nymburk nezačal na ledě Jindřichova Hradce ve druhém zápase vůbec špatně a už při prvním střídání měl dvě velké příležitosti. „Čekali jsme, že na nás vlétnou. Ale opak byl pravdou. My jsme měli dvě tutovky hned na začátku,“ uvedl Pavel Bičiště, trenér poraženého mužstva.

Ten mohl litovat toho, že jeho svěřenci nedostali puk za záda brankáře. „To by se nám hrálo hned líp. Nestalo se a my jsme pak inkasovali,“ smutnil kouč Nymburka.

Druhá třetina se hostům vůbec nepovedla. „V naší hře byl chaos. Hráli jsme špatně a navíc jsme dostali dva góly,“ řekl Bičiště.

Až v závěru se nymburští hokejisté dvakrát prosadili. Ale to bylo pozdě. „Do třetí třetiny jsme šli za stavu tři nula pro domácí. Chtěli jsme to zkusit a dát rychle kontaktní branku. Ale to štěstíčko jsme měli až v závěru,“ připomněl šéf nymburské lavičky.

Branku, která by mohla domácí rozhodit, mohli dát hosté už ve druhé třetině. Leč – nepovedlo se. „Toma měl v prostřední části obrovskou šanci a kdyby jí dal, mohli jsme dříve zaútočit na zvrat. Jinak bylo ale utkání pěkné pro diváky, viděli dost šancí,“ uvedl Bičiště. „Ale zápas byl smolný pro nás,“ dodal nymburský trenér.