Hosté nezačali v Trutnově špatně. „Začátek byl výborný,“ pochvaloval si Bičiště. „Hned v první minutě jsme hráli přesilovku, kterou první lajna využila a šli jsme do vedení.“

Nymburk šel do zápasu s jasnou taktikou a ta na domácí dlouho platila. „Dařilo se nám hrát dobře v obraně a sbírali jsme puky, které mířily na domácí útočníky,“ řekl Bičiště. Nymburk si vypracoval několik šancí pro potvrzení svého náskoku, ovšem všechny šance hostí likvidoval skvělými zákroky Biegl. Ten se do branky vrátil po zranění třísel a hned se stal ústřední postavou svého týmu. Nymburk navíc dostal ve druhé části možnost pětiminutové přesilovky, ani v té však druhou branku nepřidal. „Byl to klíčový bod zápasu. Prakticky jsme se vůbec nedostali do soupeřovy obranné třetiny,“ bědoval Bičiště. Navíc Nymburk krátce po této přesilovce inkasoval. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. „V poslední části jsme chtěli hrát stejně jako první dvě třetiny, to znamená ze zajištěné a pozorné obrany. No a hned v prvním střídání jsme dostali branku. Ta samá lajna pak při dalším střídání znovu inkasovala,“ láteřil nymburský kouč.

Hostům se podařilo snížit až v závěru zápasu. V čase 56:54 byl vyloučen domácí hráč a Nymburk zkusil power play a v ní snížil. „Mohli jsme snížit už dřív, šance jsme na to měli,“ litoval nymburský trenér.

Minutu před koncem zkusil Nymburk odvolat brankáře ještě jednou, vytvořil si tlak, ovšem vyrovnat se mu už nepodařilo. „Je to velká škoda. Mohli jsme odsud odvézt v klidu tři body. Naše hra byla velmi dobrá, jenže jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Domácí se báli o výsledek, ale nebylo nám to nic platné,“ ukončil hodnocení zápasu Bičiště.

JAKUB MARVAN